SonTakip

Renault da yeni logo furyasına katılıyor

Yeni tasarım anlayışıyla karşımıza çıkan otomobil piyasası, 2 boyutlu logo tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Renaulution etkinliğinde konsept …

Renault da yeni logo furyasına katılıyor

Yeni tasarım anlayışıyla karşımıza çıkan otomobil piyasası, 2 boyutlu logo tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Renaulution etkinliğinde konsept otomobillerini tanıtan Renault, 1925’te tanıttığı logosundan esinlenerek oluşturduğu yeni logo ile karşımıza çıktı.

Renault, yeni logosunu tanıttı

Skoda, Nissan, Kia, General Motors ve Peugeot sonrasında Renault da yeni logosuyla otomobil tutkunlarının karşısına çıktı. Elektrikli araç atılımlarıyla birlikte yeni logolarını tanıtan otomobil üreticileri, köklü değişimle dikkat çekiyor.

Renault’un tanıttığı yeni logo

Renault Tasarım Direktörü Gilles Vidal, ” Renault 5 modeli bizim için zorlu bir süreçti. Logo konusunda aldığımız olumlu geri dönüşler logo değişikliğinin hızlı ilerlemesini sağladı. Aldığımız tepkiler gerçekten motive ediciydi. ” ifadelerini kullandı.

Şirketin 1925’te tanıttığı ilk kez elmas şeklini kullandığı logosunun günümüz tasarım anlayışıyla yenilenmiş versiyonu olarak nitelendiriliyor. Elmas formuna sahip olan ilk tasarımda yer alan yatay şeritler 1972’de kademeli olarak kaldırıldı.

İlk olarak ZOE modelinde karşımıza çıkan logo, 2024 yılından sonra tüm Renault modellerinde yer alacak. Diğer firmalarda da olduğu gibi 2 boyutlu tasarım anlayışına sahip olan yeni logo, birçok kişi tarafından beğenildi.

Değişimin en büyük sebeplerinden birini elektrikli araç reformu ve yeni tasarım trendi olduğunu belirten analistler, geride kalan otomobil üreticilerinin de benzer değişiklikler ile karşımıza çıkacağını belirtti.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası