SonTakip

PS5 Dijital Sürümü Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Uzun süredir beklenen Sony’nin yeni konsolu, PS5 fiyatı bugün PlayStation Türkiye’nin resmi Twitter hesabı tarafından kullanıcılara duyuruldu …

PS5 Dijital Sürümü Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Uzun süredir beklenen Sony’nin yeni konsolu, PS5 fiyatı bugün PlayStation Türkiye’nin resmi Twitter hesabı tarafından kullanıcılara duyuruldu. 8299 TL olan konsolun fiyatını bir çok kullanıcı beğenmedi. Günümüzde artan oyun fiyatları ile PS5 daha da masraflı bir hal aldı.

PS5 Dijital Sürümü 2021’de Türkiye’ye gelecek

PlayStation Türkiye‘nin resmi Twitter hesabından paylaşılan fiyat, konsolun diskli versiyonu için açıklandı. Kullanıcılar doğal olarak konsolun Dijital versiyonunu sordu, PlayStation Türkiye basın bülteniyle yayınladığı açıklamaya göre PS5 Dijital sürümleri 2021 yılında gelecek ancak, net bir tarih verilmedi. Açıklanan bu PS5 fiyatı da doğal olarak Diskli versiyonu içindi. Dijital versiyonu ülkemize 400 Euro ile gireceği için 6400 – 6700 TL arasında bir fiyat etiketine sahip olabilir.

Eğer yüzde 50 ek gümrük vergisi bu yılın sonunda yüzde 20‘ye indirilirse (bu yıl sonunda yüzde 20‘ye indirileceği açıklanmıştı) o zaman PS5 Dijital sürümünün fiyatı 5000 – 5300 TL arasında olabilir. Aynı hesabı Diskli sürüm için yapacak olursak yüzde 20‘lik ek gümrük vergisiyle birlikte PS5 diskli sürümünün fiyatı 6500 – 6700 TL arası olabilir. Tabi bu hesaplamalar şu anki döviz kuruna göre yapılmıştır, konsolun çıkışına kadar fiyatlarda değişiklik olabilir.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası