Pokemon’dan beklenmedik oyun! İşte çıkış tarihi

Pokemon Legends: Z-A tanıtıldı. Oyuncuları uzun sürenin ardından yeniden Kalos’a götürecek yapım 2025’te geliyor.

Pokemon’dan beklenmedik oyun! İşte çıkış tarihi

Nintendo, yılların ikonik serisi Pokemon’u hayatta tutmaya devam ediyor. En son 2022 yılında yayınlanan Pokemon Scarlet and Violet ile sessizliğe gömülen seri, Pokemon Legends: Z-A ile geri dönüyor. Kısa süreli fragman, 2025’te yayınlanacağını ortaya koydu.

Pokemon Legends: Z-A 2025’te geliyor

Pokemon Legends: Z-A isimli yeni Pokemon oyunu görücüye çıktı. Kalos bölgesindeki Lumiose City’de geçen yeni ana oyun; birçok farklı öğe barındırmasıyla dikkat çekiyor. Tanıtım fragmanına göre oyun, şehrin hem insanları hem de Pokemonları barındırmak için “kentsel dönüşüm” geçirdiği bir dönemde geçecek.

Kısa fragman videosunda dikkat çeken birkaç ayrıntı daha bulunuyordu. Buna göre Pokémon Legends: Z-A’nın 2025 yılında sadece Nintendo Switch üzerinde çıkış yapması planlanıyor. Önceki temel Pokemon oyunlarının geliştiricisi olan Game Freak tarafından hazırlanıyor.

Yeni oyun duyurusu, büyük beğeni toplayan Pokemon Legends: Arceus’tan bir yılı aşkın bir süre sonra geldi. Switch için piyasaya sürülen oyun, Sinnoh’un tarihsel olarak esinlenilmiş bir bölgesinde geçiyordu. Ayrıca açık dünya tarzı bir oynanış sunmasıyla merak uyandırmıştı.

Legends: Z-A’nın da benzer bir oynanış tarzını izleyip izlemeyeceği belli değil. Ancak görünüşüne göre 2025 yılı hem Pokemon hem de Nintendo için yoğun bir yıl olacak. Switch 2’nin gelmesiyle birlikte el konsolunda işler değişebilir.

Öte yandan Pokemon Scarlet ve Violet birkaç yıl önce sunuldu ve satış rakamlarıyla Nintendo’yu sevindirmeyi başardı. Legends: Z-A ise yeni Switch’ten önce serinin ivmesini sürdürmek istiyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası