PlayStation 4 PlayStation Network ile birlikte şaşırttı

  • 05 Aralık 2019
  • 179 kez görüntülendi.
PlayStation 4 PlayStation Network ile birlikte şaşırttı

Sony’nin en güncel oyun konsolu olan PlayStation 4, zaman zaman amacından farklı bir şekilde kullanılabiliyor. Curtis Alexander adındaki bir kullanıcı, bu konuda çok ilginç bir davranışa imza attı.

Yavaşlayan PlayStation 4 nasıl hızlandırılır? İşte cevabı

PlayStation 4’ünüzü Database Rebuild işlemi ile hızlandırabilirsiniz. Bunu bilgisayarlardaki disk birleştirme işlemi ile benze bir yapıda düşünebilirsiniz…

PlayStation 4 PlayStation Network ile birlikte şaşırttı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Missouri isimli eyaletinde yaşanan bir olay, Sony ve FBI yöneticilerini ayağa kaldırdı. Eyaletin batı bölgesinde yaşayan ve “Speedola20” takma adı ile bilinen oyuncu, geçen aydan beri takip ediliyor.

PlayStation 4 cihazı üzerinden PlayStation Network sistemini kullanan Curtis Alexander’ın kokain ticareti yaptığı iddia ediliyordu. Bunun üzerine harekete geçen Federal Soruşturma Bürosu yetkilileri, Sony’den yardım istedi.

Yapılan arama takibinden olumlu bir sonuç almak adına ajan kullanan FBI, Alexander ile PlayStation Network üzerinden iletişime geçti. Yaklaşık 100 gram kokain satın almak istediğini söyleyen bir FBI ajanı, başarılı oldu.

Hem sesli iletişimi hem de yazılı iletişimi kullanan uzman kişi, Alexander’ı ikna etmeyi başardı. Alışverişin bir oyun aracılığı ile sonlandırılmasını isteyen bu kişinin hangi oyunu oynadığı belli değil.

Buna ek olarak Sony’nin FBI’a yardım edip etmediği bilinmiyor. 1 kilogram kokaini 34.000 dolardan sattığı öne sürülen oyuncunun yaklaşık 100 gram kokain için de 4.400 dolar istediği söyleniyor.

Soruşturma henüz tamamlanmış değil. Bu noktada Curtis Alexander’ın işi oldukça zor. Birçok bilginin gizli tutulması da bu olayın daha çok ilgi toplamasına neden oluyor. Sizin düşünceleriniz neler?

https://shiftdelete.net/playstation-4-playstation-network-ile-birlikte-sasirtti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri