Otoyol ve köprü geçiş ücretlerine zam geldi! İşte yeni ücretler

Türkiye’nin dört bir yanındaki önemli geçiş güzergahlarındaki köprü ve otoyol ücretlerine zam yapıldı. İşte detaylar…

Otoyol ve köprü geçiş ücretlerine zam geldi! İşte yeni ücretler

Türkiye’nin dört bir yanındaki önemli geçiş güzergahlarındaki köprü ve otoyol ücretlerine zam yapıldı. Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından yapılan açıklamaya göre, 15 Temmuz Şehitler, Osmangazi, Yavuz Sultan Selim ve 1915 Çanakkale köprülerinde geçiş ücretlerinde yapılan yeni fiyat güncellemeleri, 15 Mayıs 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak. Peki yeni ücretlendirme nasıl olacak? Gelin yakından bakalım…

Otoyol ve köprü geçiş ücretleri zam geldi! İşte yeni ücretler

Bugün, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından yapılan yeni açıklamada, Türkiye’nin en işlek köprülerinden olan 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinde binek araçlar için 15 TL olan geçiş ücreti artık 24 TL’den başlayacak ve araç sınıfına göre 175 TL’ye kadar çıkabilecek.

Osmangazi Köprüsü için belirlenen yeni tarifelerde en düşük geçiş ücreti 399 TL olarak belirlenirken, en yüksek sınıf olan 5. sınıf araçlar için ücret 1.270 TL oldu.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde ise ücretler binek araçlar için 49 TL’den başlayıp, büyük ticari araçlar için 380 TL’ye kadar yükseliyor.

1915 Çanakkale Köprüsü’nde geçiş ücretleri, binek araçlar için 419 TL’den başlarken, en yüksek sınıf araçlar için bu rakam 1.990 TL’ye ulaşıyor.

Bu zam kararları, muhtemelen ülke genelindeki ulaşım maliyetlerini doğrudan etkileyecek. Sürücüler ve işletmeler, yeni ücretlendirme sistemine göre bütçelerini yeniden gözden geçirmek zorunda kalacaklar. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası