Nvidia GeForce RTX 4070 fiyatları düşüşte: Satışlar beklendiği gibi gitmiyor!

Talebin yetersiz olması sebebiyle raflarda kalan RTX 4070, fiyat indirimiyle karşı karşıya! RTX 4070 fiyatları, 600 dolara kadar geriledi.

Nvidia GeForce RTX 4070 fiyatları düşüşte: Satışlar beklendiği gibi gitmiyor!

Kısa bir süre önce lansmanı gerçekleştirilen Nvidia GeForce RTX 4070, beklenenin aksine oldukça az ilgi gördü. Satışların hedeflenen değerlerden daha az yapılıyor olması, fiyatların aşağı yönde seyretmesine sebep oldu. RTX 4070’in Avrupa pazarındaki güncel satış fiyatının, 600 dolar seviyesine kadar gerilemişolduğu açıklandı. RTX 4070 fiyatları için söz konusu düşüşün devam edeceği düşünülüyor.

Satışlar birçok ülkede son derece düşük seyrediyor!

Stok ve malzeme tedariği konusunda herhangi bir problem yaşanmasa da istenilen satış düzeyine ulaşamayan RTX 4070 fiyatları, mecburi indirime gitti. Lansman fiyatının 60 dolar altından satılmaya çalışılan ekran kartı, yeni fiyatına rağmen yeterince rağbet görmüyor. Twitter üzerinden yapılan paylaşımlardan söz konusu problemin farklı pazarlarda da devam ettiği sonucuna varılıyor.

RTX 4070’in niçin tercih edilmediğiyle ilgili henüz net bir değerlendirme yapılmadı. Ancak kullanıcıların fiyat/performans açısından daha verimli seçeneklere yönelme eğiliminde olduğu ve 12 GB’lık VRAM kapasitesinin yeterli bulunmadığı gibi temel etkenlerden bahsediliyor.

GeForce RTX 4070, böylesine bir başarısızlıkla karşı karşıya olsa da birçok alanda verim sunabilecek yapıda. Fiyatlar azalmaya devam ettikçe talep oranının da beklenen seviyelere ulaşması bekleniyor. Kullanıcılar, RTX 4070 fiyatları için söz konusu düşüşün ne kadar devam edeceğini görmek için güncel değerleri takip ediyorlar.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası