Fotoğrafçılığa elveda: Uygun fiyatlı kameralar zamlanıyor!

Giriş seviyesi DSLR kamera Fujifilm X-S20 zamlı geliyor. Yeni iddialara göre uygun fiyatlı kamera bulmak zorlaştırıyor.

Fotoğrafçılığa elveda: Uygun fiyatlı kameralar zamlanıyor!

Akıllı telefon kameralarının her geçen daha iyi hale gelmesiyle, DSLR kameraların pazarı oldukça küçüldü. Fujifilm X-S20 gibi bazı yeni modeller, profesyonel fotoğrafçılığa başlayanlar tarafından hala dikkat çekiyor. Ancak görünüşe göre Fujifilm, giriş seviyesi DSLR kamerasını fiyat artışıyla duyuracak.

Fujifilm X-S20, 1299 dolardan sunulacak iddiası

Özellikle amatör fotoğrafçılar tarafından popüler olarak tercih edilen Fujifilm X-S10, yeni bir model alacak. Önümüzdeki hafta tanıtılması beklenen yeni X-S20, yüksek bir fiyat etiketi ile gelecek. Güvenilir kaynaklar, yalnızca gövde fiyatının 1299 dolardan başlayacağını öne sürüyor. Bu, X-S10’a göre yüzde 30’luk bir zam anlamına geliyor.

Bu fiyat artışının özellikle amatör fotoğrafçılık için dikkat çektiğini söylemek gerekiyor. Henüz detaylar bilinmiyor olsa da, Fujifilm yeni modelini Canon EOS R10 gibi orta segment rakipler ile karşılaştırıyor olabilir.

Bugüne kadar ortaya çıkan sızıntılar, X-S20’nin önemli iyileştirmeler ve yeni özellikler ile geleceğini gösterdi. Söylentiler, gelişmiş otomatik odaklamaya sahip olacağını ve Fujifilm X-T5‘te bulunan X-Processor 5 çipinin yeni kamerada da kullanılacağını iddia etti.

Fujifilm X-S20’nin resmi detayları henüz onaylanmadı, ancak 24 Mayıs’ta görücüye çıkacağına dair söylentiler var. Fiyat artışına rağmen X-S20’nin özellikleri giriş-orta seviye için dikkat çekiyor.

Öte yandan uygun fiyatlı DSLR kamera bulmak neredeyse imkansız hale geldi. Örneğin kit lensli Nikon D3500 gibi giriş seviyesi fotoğraf makineleri 499 dolara satılıyordu. Günümüz fiyatları ise neredeyse iki katına çıktı.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası