SonTakip

Netflix, ünlü oyun yapımcısını satın aldı!

Son aylarda yaptığı satın alımlarla bünyesini yeni şirketlerle genişleten Netflix, şimdi de ünlü Indie oyun yapımcısı Night School Studio‘yu …

Netflix, ünlü oyun yapımcısını satın aldı!

Son aylarda yaptığı satın alımlarla bünyesini yeni şirketlerle genişleten Netflix, şimdi de ünlü Indie oyun yapımcısı Night School Studio‘yu satın aldığını duyurdu.

Daha önce adını Oxenfree ve Aferparty gibi anlatı odaklı oyunlarla duyuran Night School Studio, bir süredir Oxenfree 2’yi geliştiriyordu. Serinin devam oyunu artık Netflix’in sahipliğinde geliştirilmeye devam edilecek.

Netflix, son aylardaki üçüncü satın alımını gerçekleştirdi

Bir süredir yeni firmaları satın alma konusunda agresif bir politika izleyen Netflix, son dönemdeki üçüncü önemli satın alımı gerçekleştirdi. Geçtiğimiz aylarda ünlü yapım şirketi Scott Free Productions‘ı satın alan firma, Eylül ayında önemli bir satın alım daha gerçekleştirmişti. Netflix, tarihinin en büyük yatırımını yaparak Matilda ve James and the Giant Peach gibi eserlerle bilinen Roald Dahl Story Company için tam 680 milyon dolar ödemişti.

Ünlü yayın akışı firması, agresif satın alma politikasını bu kez oyun dünyasına taşımış durumda. 2016 yılında piyasaya çıkan ve seçim odaklı bir Indie yapım olan Oxenfree‘nin yapımcısı Night School Studio, artık Netflix çatısı altında oyun geliştirecek. Konuyla ilgili resmi açıklamayı yapan Night School kurucusu Sean Krankel, Netflix’in eğlence sektörünü milyonlarca insanla buluşturduğunu ve kendilerine sunacakları fısatlarla ilgili heyecanlı olduklarını açıkladı.

Elbette Netflix’in yaptığı bu satın alım beraberinde bir takım soruları da getirdi. Oxenfree 2 bir süredir geliştirme aşamasında ve 2022 yılında piyasaya sunulması bekleniyor. Netflix’in bu yapımı kendi platformuna özel hale getirip getirmeyeceği şimdilik merak konusu.

Oyunun basit diyalog sistemi ve hikaye odaklı anlatımı Netflix’in daha önce denediği interaktif dizi deneyimi Black Mirror: Bandersnatch‘e oldukça benziyor. Bu anlamda Oxenfree 2, Netflix’in kendi bünyesinde yayınladığı ilk oyun olabilir.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası