Microsoft, Adobe Flash için son uyarıda bulundu

2020’nin sonunda veda edeceğimiz Adobe Flash, teknoloji tarihinin tozlu raflarına karışacak. Internet Explorer 11, Chromium tabanlı Edge ve Edge …

Microsoft, Adobe Flash için son uyarıda bulundu

2020’nin sonunda veda edeceğimiz Adobe Flash, teknoloji tarihinin tozlu raflarına karışacak. Internet Explorer 11, Chromium tabanlı Edge ve Edge Legacy tarayıcılarının Adobe Flash desteğinin biteceği uyarısı Microsoft tarafından son kez yenilendi.

Microsoft, Adobe Flash için son uyarıda bulundu

İnternetin ilk yaygınlaştığı dönemlerde flash oyunlarla tanıdığımız Adobe Flash, gelişen teknoloji ile maalesef artık yeterli gelmiyor. Bu yüzden çoğu teknoloji devi artık Flash desteğini sona erdiriyor.

Daha önce desteğini bu yılın sonunda sona erdireceğini açıklayan Microsoft, kullanıcılara tekrar hatırlatmada bulundu. Geçen yıl da desteğini bitireceğini açıklayıp sonradan fikir değiştiren şirket, 2017’de Flash’ı artık geliştirmeyeceğini açıklayan Adobe‘un ve diğer şirketlerin yanında saf alması bu sefer kesin görünüyor.

ABD’li teknoloji devi, 2021 yılının başlarında Internet Explorer 11, Edge Legacy ve Chromium tabanlı Edge tarayıcıları için “Adobe Flash Player eklentisini kaldırmak için güncelle” bildirimini opsiyonel olarak sunacak. Süreç içerisinde bu seçenek tavsiye halini alacak.  2021 yaz dönemi içinse Flash için tasarlanmış tüm API’ler, grup kuralları, arayüzler Edge Legacy ve IE 11 tarayıcılarından kaldırılacak.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası