SonTakip

Meta Quest Pro hayal kırıklığına uğrattı!

Geçtiğimiz yıl aynı etkinlik ile Facebook isminden Meta ismine geçen şirket, bu yıl ki Meta Connect 2022 kapsamında Meta Quest Pro isimli …

Meta Quest Pro hayal kırıklığına uğrattı!

Geçtiğimiz yıl aynı etkinlik ile Facebook isminden Meta ismine geçen şirket, bu yıl ki Meta Connect 2022 kapsamında Meta Quest Pro isimli sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) başlığını tanıttı. Görünen o ki büyük bir ilgiyle karşılanan ürün, beklentileri karşılamadı.

Birçok kullanıcı Meta Quest Pro başlığını iade etmek istiyor

Meta Connect 2022 etkinliğinin sonuna doğru sahneye dönen Mark Zuckerberg, yeni Quest Pro VR başlığını tanıttı. Zuckerberg, tanıtımda seleflerine göre oldukça dolu özelliklerle geldiğinin üzerinde durmuştu. Ancak, sosyal medyaya bakılırsa ürünün bir önceki modelden hiçbir artısı yok.

25 Ekim’de siparişlere açılan ürün, kullanıcıların eline ulaştı. Kullanıcılar, ürün ile ilgili görüşlerini doğal olarak sosyal medyada paylaştı. Paylaşımlar genel olarak “Quest Pro berbat” ve “ Quest Pro’yu İade Etme” gibi başlıklar altında toplandı.

Cihazın özelliklerine bakacak olursak işlemci koltuğunda Qualcomm partnerliği neticesinde ortaya çıkan Snapdragon XR2+ bulunuyor. Ayrıca hem cihazın hem de kontrolcülerin üzerinde çok sayıda kamera ve 360 derece algılama sensörleri yer alıyor. Panel tarafında yüzde 75 daha yüksek kontrast sunan ve inç başına düşen piksel sayısında yüzde 37 iyileştirme yapılmış LCD ekran bulunuyor.

Tabii bu nedenle kontrolcülerin üzerine düşen görev de artıyor. Zira artık çevremizi tarama görevi onlara ait. Aynı zamanda kullanan kişiyi de sürekli olarak izleyecek. Bu sayede biz güldüğümüzde veya yemek yerken ağzımızı açtığımızda avatarımız da aynı hareketleri yapacak. Bu da doğal olarak çoklu kullanım deneyimini artıracak.

Meta Quest Pro özellikleri:

  • İşlemci: Snapdragon XR2
  • Ekran: İki adet 1800×1920 ppe (göz başına piksel) LCD
  • Bellek: 12 GB RAM
  • Depolama: 256 GB hafıza
  • Fiyat: 1.499 dolar
  • Diğer:
    • Hareket izleme kameraları ve sensörleri
    • Şarj edilebilir, sensörlü kontrolcüler

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası