Küçük kulaklar için tasarlanan: Mini boy kulaklık!

Kablolu ve kablosuz binlerce kulaklık modeli bulunuyor. Pek çoğu farklı silikon uçlarla gelse de kulak yapısı küçük olan kişilere uymayabiliyor …

Küçük kulaklar için tasarlanan: Mini boy kulaklık!

Kablolu ve kablosuz binlerce kulaklık modeli bulunuyor. Pek çoğu farklı silikon uçlarla gelse de kulak yapısı küçük olan kişilere uymayabiliyor. İşte bu mantıktan yola çıkan tasarımcılar Vie Petite kulaklığı tasarladı. AirPods Pro‘ya kıyasla yüzde 28 daha küçük olduğu söylenen bu kulaklıklar, kulak yapısı küçük olduğu için kulak içi kulaklık kullanamayanlara alternatif sunuyor.

Küçük kulaklar için; Vie Petite kulaklığı çok daha küçük yapıda tasarlanmış

Pek çok kablosuz kulaklık, kullanıcıların kulağına göre büyük kalabiliyor. Özellikle kadınlar ve çocuklar gibi küçük kulakları olanlar için standart boy kulaklıklar düşmekle kalmıyor, aynı zamanda kulağın içine oturmadığı için ses deneyimi açısından da kötü bir tecrübe sunabiliyor.

Yeni kulaklık bu noktada fark yaratmak için çok daha küçük yapıda tasarlanmış ve yine çok çeşitli boylarda silikon uç seçenekleri sunuyor. Kickstarter üzerinden kitle fonlamasına açılan bu kulaklığın teknik özelliklerine bakıldığında ise karşımıza şunlar çıkıyor:

Kulaklıklar Stereo yapıda ve bağlantı tarafında Bluetooth 5.0 kullanıyor. Kulaklık 4 saat aktif kullanım sağlıyorken şarj kutusuyla birlikte ek olarak 8 saat ek kullanım sağlayan kulaklık şarj haznesinde LED batarya göstergesine sahip. IPX4 sertifikasına sahip olan kulaklık, şık ve minik bir yapıda.

Kulaklık yukarıda gördüğünüz gibi çeşitli boylarda silikon uçlara sahip. Akıllı telefonlarla da kolaylıkla bağlantı kurabiliyor. Kulaklığa 2 kez dokunmak; oynatma/durdurma/çağrı cevapla ya da bitir komutlarının verilmesini sağlıyor.

Eğer kulaklığa 3 kez dokunursanız, atla/geri sar komutunu verebilirsiniz, 2 saniye uzun basarsanız; çağrıyı açabilir ya da reddedebilirsiniz. 4 saniye uzun basarsanız da kulaklığı kapatabiliyorsunuz. Kulaklık şu anda 69 dolarlık bir fiyat etiketine sahip.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası