Konsol ve PC olmadan Xbox oynama dönemi resmen başladı!

Geçtiğimiz aylarda duyurulan Amazon Fire TV için Xbox Cloud desteği resmen uygulamaya geçirildi. İşte detaylar…

Konsol ve PC olmadan Xbox oynama dönemi resmen başladı!

Xbox Cloud Gaming ile bulut tabanlı oyunculuğa ciddi yatırımlar yapan Microsoft, Amazon ile olan anlaşmasında sona geldi ve Fire TV için Xbox uygulamasını resmen kullanıma sundu. Bu gelişmeyle, herhangi bir konsol veya PC’ye sahip olmayan Amazon Fire TV sahipleri, sadece bulut üzerinden ve herhangi bir kontrolcü ile Xbox oyunlarının tadına bakabilecek.

Amazon Fire TV ve Xbox işbirliği nihayete erdi

Geçtiğimiz ayın sonlarında duyurulan ve 25 ülkeden Xbox Game Pass Ultimate üyelerinin, bulut üzerinden oyun oynayabileceği Xbox uygulamasının Fire TV sahiplerine sunulacağı anlaşma sonuçlandı. Xbox uygulaması, bu hafta içerisinde Fire TV sahiplerinin kullanımına sunuldu.

Amazon ve Microsoft cephesinden gelen açıklamaya göre, Xbox uygulaması hem Fire TV Stick 4K Max hem de Fire TV Stick 4K cihazlarda çalışabiliyor. Bu sayede bir konsolunuz, PC’niz hatta akıllı televizyonunuz dahi olmadan konsol deneyimi elde edebiliyorsunuz. Bu anlamda tek yapmanız gereken bir adet kontrolcü almak ve Xbox Game Pass Ultimate abonesi olmak.

İşte Xbox uygulamasıyla oyun oynamak için yapılması gerekenler:

  1. Fire TV cihazınızdan Xbox uygulamasını indirin ve başlatın.
  2. Microsoft hesabınızla oturum açın ve oynamaya başlayın. Eğer Xbox Game Pass Ultimate üyesiyseniz, yüzlerce bulut tabanlı oyuna anında erişiminiz olacak.
  3. Eğer üyeliğiniz yoksa Xbox Game Pass Ultimate’a düşük aylık ücretiyle katılabilir ya da Fortnite’ı üyelik olmadan da deneyebilirsiniz.
  4. Bluetooth özellikli bir kablosuz kontrolcü bağlayın. Xbox Kablosuz Kontrolcüsü, Xbox Adaptive Kontrolcüsü, PlayStation DualSense veya DualShock 4 gibi kontrolcüler kullanılabilir.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası