Kağıt notların yerini alan Google Translate ve AirPods

Kağıt notların yerini alan Google Translate ve AirPods

TikTok birçok genci pençesine almış, en popüler uygulamalar arasında yer alıyor. Uygulamada Z kuşağı olarak adlandırılacak nesilde yeni bir trend aldı başını gidiyor. Yeni TikTok trendi internet alemini karıştırdı desek yanlış olmaz.

YouTube Premium özelliği ayda bir yüz güldürecek

YouTube Premium yeni özelliği kullanıcıları memnum edecek. YouTube Premium kanal üyeliği ile birlikte kullanıcıların daha çok YouTube kullanması amaçlanıyor.

Teknolojinin gelişmesinin meyvelerini yiyor olsak da sonuçta birçok bağımlılık da karşımıza çıkıyor. Bağımlılıklardan ziyade normalde mantıksız gelen birçok şey de sosyal medya araçlarıyla beraber normal hale geliyor.

Kids are swapping AirPods in class then using text to speech to ‘talk’ without talking 🤩🤩🤩 pic.twitter.com/moLxK1rzbv

— Gen-Z Trend Alerts (@LouisAnslow) January 21, 2020

Bahsettiğimiz konu elbette TikTok’ta paylaşılan ve ardından Twitter’da iyice görünür hale gelen bir trend ile bağlantılı.  ‘’Gen-Z Trend Alerts’’ adlı Twitter hesabı söz konusu TikTok videosunu paylaşarak, Apple AirPods ve Google Translate kullanılarak gençlerin arasında nasıl konuştuğunu gözler önüne seriyor.

TikTok trendi Google Translate ve Apple AirPods’un kağıdın yerini nasıl aldığını gösteriyor

Paylaştığı tweetteki video kısa süre içinde milyonlarca kişi tarafından izlendi ve adeta diğer gençler için yol gösterici oldu. Videoda, iki gencin muhtemelen ders sırasında, Apple AirPods’larının tekini birbiriyle değiş tokuş etmesiyle, Google Translate üzerinden konuşabilmesini gösteriyor. Ancak bu videoda yer alan bu taktik, internet aleminin ikiye ayrılmasına neden oldu. Bazıları bunun gerçekten yaratıcı ve farklı bir fikir olduğunu savunuyorken, bazılarıysa yıllar önce kağıtlarla ders arasında notlaştıklarını ve bunun aslında çok keyifli unutulmaması gereken bir deneyim olduğunu savunuyor.

2000 öncesinde okul sıralarında bulunanlar tahmin edeceğiniz gibi ikinci kısımda yer alıyor. Derste yapılan kağıt uçaklardan, gizli gizli notlaşmalara kadar derste yapılan bu küçük kaçamakları yaşayamayacaklarını söyleyen kesim bir noktada haklı olsa da takdir etmek gerekir ki zaman değişiyor. Ve değiştikçe de teknoloji hayatımızın içine daha da giriyor. Bu noktada kaçınılmaz bir sonu eleştirmek ne kadar doğru yorumları size bırakıyoruz.

https://shiftdelete.net/kagit-notlarin-yerini-sessizce-alan-google-translate-ve-airpods

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası