SonTakip

YouTube’da etiket kullanımı değişti

YouTube, etiket kullanımında yeni bir döneme geçiş yapıyor. Twitter ile birlikte popüler hale gelen etiket (hashtag) kullanımı, geçtiğimiz …

YouTube’da etiket kullanımı değişti

YouTube, etiket kullanımında yeni bir döneme geçiş yapıyor. Twitter ile birlikte popüler hale gelen etiket (hashtag) kullanımı, geçtiğimiz dönemde YouTube platformuna da dahil edildi. Ancak YouTube’daki etiketlerin çalışma mantığı farklıydı. Yeni dönem ile birlikte YouTube’daki etiketler, Twitter etiketleri gibi çalışmaya başlayacak.

Etiket kullanan YouTube videolarının artık kendine özel bölümü var

YouTube tarafından devreye alınan yeni sistem ile birlikte, artık bir YouTube videosunun açıklama kısmında veya başlığında bulunan etikete tıkladığınızda, doğrudan videoların bulunduğu veya söz konusu etiketi kullanan yada etiketle ilgili seçilmiş bir bölüme gidebileceksiniz.

Şu an masaüstü ve mobil cihazlarda kullanılabilir olan yeni sistem ile ilgili YouTube, destek sayfasından şu şekilde açıklama yaptı;

Yakın zamanda içeriği birlikte gruplama ve etiketler aracılığıyla videoları keşfetmenize yardımcı olacak şekilde bir güncelleme yaptık. Önceden, YouTube’da bir etiket aradıysanız veya bir etikete tıkladıysanız, videoda etiket kullanan içeriğin yanı sıra diğer ilgili içeriklerin bir kombinasyonunu görürdünüz. Bugünden itibaren masaüstü veya mobil uygulama olsun, YouTube’da belirli bir etiket arayan herkes, en iyi videoları en üstte tutmak için sıralanan etiketli videoları içeren yeni bir özel sayfa görecektir. YouTube’da gördüğünüz otomatik olarak bağlantılı herhangi bir etikete tıklayarak da bu sayfalara gidebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası