iPhone’lar için bu batarya hilesi sosyal medyada viral oldu!

iPhone için keşfedilen bir batarya hilesi TikTok’ta viral oldu. Saydamlığı Azalt isimli iPhone özelliği gerçekten çalışıyor mu?

iPhone’lar için bu batarya hilesi sosyal medyada viral oldu!

Sosyal medyada zaman zaman ortaya çıkan bazı teknoloji hileleri viral olmayı başarıyor. Bunlardan sonuncusu ise iPhone’daki “gizli” bir özellik oldu. Saydamlığı Azalt özelliği ile oynayan TikTok kullanıcıları, pil ömrünün neredeyse iki kat arttığını iddia ediyor.

iPhone bataryaları için Saydamlığı Azalt nedir?

Son günlerde TikTok’ta ortaya çıkan bazı videolar, iPhone’un pil ömrünü önemli ölçüde uzattığını iddia ediyor. Videoya göre, tek yapmanız gereken iPhone’da Ayarlar > Erişilebilirlik > Ekran ve Metin Punto’suna giderek Saydamlığı Azalt seçeneğini açmak.

@t_sply

Never run out of battery. #iphone#iphonetricks#android#lifehack#lifehacks#tutorial#tutorials#diy#tech#technology#learn#iphone11#hobby#mom#information

♬ original sound – T-SPLY

iPhone’daki bu özellik, ekrandaki beyaz noktaları ve parlaklığı azaltarak daha az güç kullanmasını sağlıyor. Bu durum ise tahmin edeceğiniz üzere pil tasarrufu sağlıyor. TikTok’taki videolar, saydamlığı en aza indirmenin daha da fazla pil tasarrufu sağlayacağını iddia ediyor.

Bu özelliğin batarya ömrünü artırması oldukça mantıklı görünüyor. Parlaklık açısından daha sönük bir ekranın daha az güç tüketeceğini söylemek mümkün. Ancak bazı kullanıcıların pil ömrünü iki kat arttırdığına dair iddiaların gerçek olmadığını düşünüyoruz.

Ekrandaki beyaz noktaları ve parlaklığı azaltmak pil tasarrufuna yardımcı olabilir, ancak görsel açıdan ekran kalitesini etkileyebileceğini de belirtmek gerekiyor. Özellikle güneş altında kaldığınız aydınlık ortamlarda, loş ekrana bakmak rahatsız edici olabilir.

Öte yandan sektör uzmanları, beyaz dengesini bozmanın OLED ekranlarda zaman içinde yanma sorunları yaratabileceğine dikkat çekti. Bu da Saydamlığı Azalt özelliğini kullanırken iki defa düşünmeniz gerektiği anlamına geliyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası