iPhone 16 bataryası için sevindiren gelişme!

Apple iPhone 16’nın batarya ömrünü artırmak için hangi yola başvurdu? Yeni bataryanın üretim malzemesi ne olacak? Detaylar haberimizde.

iPhone 16 bataryası için sevindiren gelişme!

Eylül ayında piyasaya sürülmesi planlanan iPhone 16 hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Apple hakkında genellikle doğru tahminlerde bulunan analist Ming-Chi Kuo’ya göre, iPhone 16’nın pil yoğunluğu artırıldı.

iPhone 16 batarya ömrü ne kadar olacak?

Kuo’nun araştırmasına göre iPhone 16’da kullanılacak pil mevcut iPhone’lardan daha fazla enerji yoğunluğuna sahip olacak. Bu iPhone 16’nın pil ömrünün, daha uzun olacağı anlamına geliyor. Ancak Apple ağırlıktan tasarruf etmek için mevcut pil boyutunu koruyabilir.

iPhone 16’nın batarya yuvası paslanmaz çelikten mi olacak?

Bir diğer iddiaya göre Apple, mevcut olan alüminyum pil yuvasını paslanmaz çelikle değiştirecek. Şaşırtıcı bulunan bu iddia gerçek olursa iPhone 16’nın bataryası daha fazla ısınacak. Çünkü paslanmaz çelik, alüminyuma göre ısıyı daha az dağıtıyor.

Ayrıca çeliğin, alüminyumdan daha ağır olması iPhone 16’ya ağırlık bakımından dezavantaj yaratabilir. Ancak Apple, kullanıcıların daha kolay pil değişimi yapmasına olanak da ağlayacağı için bu değişimi yapabilir. Çünkü Avrupa Birliği’nin elektronik cihazlarla alakalı bir düzenleme getirmeyi planlıyor. Bu düzenlemelerde kullanıcıların, cihazlarının pillerini kolayca değiştirebilmesi de yer alacak.

Kuo artık güvenilir bir kaynak değil

Güvenilir Apple haber kaynaklarından biri olan 9to5mac’e göre Kuo artık güvenilir bir kaynak değil.

Bir zamanlar Kuo’nun en güvenilir Apple analisti olduğunu vurgulayan site, Kuo’nun iş değişikliği yaptıktan sonra Çin’li Apple tedarikçileriyle iletişiminin azaldığını ve artık güvenilir bir haber kaynağı olmadığını belirtti.

9to5mac’e göre Kuo’nun bilgiye erişiminin azalması, daha fazla spekülasyon yaymasında büyük etken.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası