SonTakip

iPhone 14 kamerası hakkında tüm bildiklerimiz!

Apple, yeni iPhone modelini çok yakında tanıtacak. iPhone 14 modeli büyük bir merakla beklenirken yeni akıllı telefonun özellikleri …

iPhone 14 kamerası hakkında tüm bildiklerimiz!

Apple, yeni iPhone modelini çok yakında tanıtacak. iPhone 14 modeli büyük bir merakla beklenirken yeni akıllı telefonun özellikleri hakkında da birçok iddia ortaya atılıyor. Bu iddiaların bir kısmı da kamera yönünde. Biz de Apple’ın iPhone 14 modellerinin kamera teknolojisi hakkında bildiklerimizi bir araya getirdik.

iPhone 14 Pro önemli kamera yenilikleri ile geliyor

iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerinin birkaç önemli yenilik ile birlikte geleceği çokça konuşuluyor. Apple’ın yeni 48 megapiksellik geniş açılı kamerasının Pro modellerine özel olması beklenirken, standart ‌‌iPhone 14‌‌ modellerinde iPhone 13 serisi gibi 12 megapiksellik geniş açılı bir kamera bulunacağı iddia ediliyor.

48 megapiksellik geniş açılı kamerayı iPhone 14 Pro modellerinde en çok beklenen özellik olarak gösterebiliriz. Gelen bilgilere göre artan megapiksel ile birlikte iPhone 14 Pro modellerinde fotoğraf kalitesi önemli oranda yükselecek. iPhone 13 Pro ve Pro Max modellerinde 1.90 µm olarak ölçülen piksel boyutlarının yeni kamera ile birlikte 1.22 µm’ye düşmesi bekleniyor.

iPhone 14 Pro‌ modellerinde sunulan 48 MP’lik kamera sisteminin ve 8K video kaydına izin vermesi, ‌iPhone 13 Pro‌’nun 12MP kamera ve 4K video kayıt özelliklerine göre önemli bir gelişme olarak gösterilebilir. ‌iPhone 14 Pro‌ ile kaydedilen yüksek çözünürlüklü 8K videoların da Apple’ın uzun süredir konuşulan AR/VR gözlüklerinde kullanılmaya da uygun olduğu söyleniyor.

Bunun yanı sıra iPhone 14‌, ‌iPhone 14‌ Max, ‌iPhone 14 Pro‌ ve ‌iPhone 14 Pro‌ Max dahil olmak üzere dördü yeni akıllı telefonların otomatik odaklamaya sahip gelişmiş bir ön kamera ile birlikte geleceği de güçlü iddialar arasında. Yeni ön kamera ƒ/1.9 diyafram açıklığıyla da yine selefine göre önemli bir yeniliğe ev sahipliği yapacak.

Daha geniş diyafram açıklığının ‌iPhone 14‌ modellerine lensten daha fazla ışık geçmesi olanak sağlayarak daha gelişmiş görüntü kalitesi sunacaktır. Karşılaştırmak gerekirse, tüm iPhone 13 modellerinde ise ƒ/2.2 diyafram açıklığna sahip bir ön kamera bulunuyor.

Genel olarak, iPhone 14 Pro‌’nun daha ince ayrıntılara sahip daha büyük, daha yüksek çözünürlüklü görüntüler sunacağını söyleyebiliriz. 

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası