SonTakip

iPhone 12 Pro vs iPhone 12 Pro Max karşılaştırması

Yeni iPhone modellerinin tanıtılmasının ardından, bir önceki nesil ile olan benzerlikleri ve farklarına değindiğimiz karşılaştırma yazıları …

iPhone 12 Pro vs iPhone 12 Pro Max karşılaştırması

Yeni iPhone modellerinin tanıtılmasının ardından, bir önceki nesil ile olan benzerlikleri ve farklarına değindiğimiz karşılaştırma yazıları hazırladık. O yazıların sonuncusu olan iPhone 12 Pro vs iPhone 12 Pro Max karşılaştırması, ile karşınızdayız. Apple’ın etkinliğinde tanıtılan iPhone 12 Pro Max, şu anda Apple’ın en güçlü iPhone’u olarak biliniyor. Peki, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max arasındaki farklar ve benzerlikler neler, hangisini seçmek gerekiyor?

iPhone 12 Pro vs iPhone 12 Pro Max karşılaştırması

iPhone 12 Pro vs iPhone 12 Pro Max karşılaştırması sunuyoruz ancak burada seçim elbette kullanıcılara düşüyor. Bildiğiniz gibi en alt kısımda konumlandırılan iPhone 12 Mini modelinde de aynı işlemci kullanılıyor, en üst kısımda konumlandırılan iPhone 12 Pro Max’te de A14 Bionic işlemci bulunuyor.

Yani bakıldığında, kamera tarafında ve ekran tarafında farklılıkların dışında çok büyük değişiklikler bizi karşılamıyor. Elbette yine de performans tarafında önemli farkların olduğunu söylemek gerekiyor. Dilerseniz, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’in ilk etapta tasarımlarını karşılaştıralım…

iPhone 12 Pro vs iPhone 12 Pro Max karşılaştırması/ Tasarım

Telefonların tasarımsal olarak karşılaştırmasında karşımıza boyutları çıkıyor. Önden ve arkadan bakıldığında tamamen aynı olan bu iki telefonun ilk bakışta fark edilen kısmı boyutu oluyor. Pro Max modelinin daha heybetli olmasının yanında, boyutsal olarak daha küçük olan iPhone Pro, tıpkı üst modeli gibi dört renk seçeneği ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

iPhone 12 Pro boyutları

Yükseklik – 146,7 mm
Genişlik – 71,5 mm
Derinlik – 7,4 mm
Ağırlık – 189 gram

iPhone 12 Pro Max boyutları

Yükseklik – 160,8 mm
Genişlik – 78,1 mm
Derinlik – 7,4 mm
Ağırlık – 228 gram

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası