iOS 17’den önce 16.5.1 geliyor!

Kullanıcılar iOS 17 sürümünü beklerken Apple’dan ters bir hamle geldi. Yapılan araştırmalar ve ortaya çıkan haberlere göre iOS 16.5.1 geliyor

iOS 17’den önce 16.5.1 geliyor!

Apple WWDC Konferansı etkinliğini geçtiğimiz hafta yaptı. Etkinlikte birçok yeni Apple işletim sistemi sürümüyle birlikte iOS 17 de tanıtıldı. Aradan geçen süreçte iOS 17 Beta kullanıcılara sunuldu. Ancak Apple tam kapsamlı iOS 17 sürümünü yayınlamadan önce araya bir sürüm daha alacak gibi duruyor. İşte gelmesi beklenen iOS 16.5.1 hakkında detaylar…

Biz 17’yi konuşurken Apple iOS 16.5.1 sürümünü hazırlıyor!

Küçük güncellemeler olan iOS 16.5.1 gibi sürümler genellikle yeni özellikler yerine hata düzeltmeleri, kararlılık iyileştirmeleri ve güvenlik yamalarına odaklanır. Apple, Lightning – USB 3 Kamera Adaptörü’nün iOS 16.5 üzerinde çalışmaması sorununu iOS 16.6 beta sürümünde çözdü. Bu nedenle, iOS 16.5.1’de de benzer bir düzeltmenin olması muhtemeldir.

WWDC’de geçen hafta duyurulan iOS 17’nin ilk beta sürümü, bu yıl içinde iPhone XS ve daha yeni modeller için herkese açık olarak yayınlanacak. Bu güncelleme, iPhone’un yatay konumda şarj olurken Bekleme moduna geçebilmesi, etkileşimli Ana Ekran widget’ları, geliştirilmiş otomatik düzeltme, Journal uygulaması ve daha birçok yeni özellik içerecek. Apple tarihinde ilk defa geliştirici betaları, Apple Developer program üyeliği olmadan yıllık 99 ABD Doları karşılığında sunuluyor.

Apple, bu ayın başlarında tüm aktif iPhone’ların %81’inin iOS 16 kullandığını duyurdu. Ancak, iOS 17 beta sürümünden sonra bu yüzde muhtemelen azaldı. Tahminlere göre Apple eylül ayında, iPhone 15 modellerinin piyasaya sürüldüğü dönemde, tam kapsamlı iOS 17’yi yayınlayacaktır.

Yeni 17 sürümü ile gelecek olan yeniliklere biraz yakından bakalım!

Yeniden tasarlanmış arama ekranı ve kişiler tasarımı: iOS 17, arama ve kişiler ekranında kişiselleştirme özelliklerini sunan bir güncelleme getiriyor. Telefon uygulaması, kullanıcılara Kişi Posterleri adı verilen özelleştirilebilir profil kartlarıyla kendilerini ifade etme imkanı sağlıyor. Kullanıcılar görünüm, tipografi, yazı tipi renkleri ve fotoğraf veya Memoji gibi özellikleri özelleştirebiliyor. Kişi Posterleri aynı zamanda üçüncü taraf arama uygulamalarıyla da uyumlu.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası