iOS 17.4 için Çalınan Cihaz Koruması sürprizi! Tek eksiği vardı

Apple, iOS 17.3 kararlı sürümü ile Çalınan Cihaz Koruması için önlemleri genişletti. iOS 17.4 ile Çalınan Cihaz Koruması daha da gelişebilir.

iOS 17.4 için Çalınan Cihaz Koruması sürprizi! Tek eksiği vardı

Apple, iOS 17.3 kararlı sürümü ile Çalınan Cihaz Koruması özelliğini karşımıza çıkardı. Özellikle iPhone şifrelerini kırabilen hırsızların önünü kesen bu yeni özellik şimdi daha da gelişiyor. Tüm dünyada çalıntı iPhone vakalarının artması ve hırsızların iPhone şifrelerini kırması sonrası Apple bu yeni çözümü sundu. İşte iOS 17.4 güncellemesi ile Çalınan Cihaz Koruması daha da etkili hale gelebilir.

iOS 17.4 ile Çalınan Cihaz Koruması için sınır kalkacak

Ortaya çıkan bir sızıntıya göre Apple, Çalınan Cihaz Koruması özelliğine sürekli devrede olma ayarı ekliyor. Bildiğiniz gibi şu an için bu özellik tanıdık olmadığınız bir yerde aktif hale geliyor. Böylece isterseniz iPhone’nu sürekli koruma altında tutmak için bu korumayı sürekli aktif halde tutmak mümkün olacak.


Geliştiriciler için iOS 17.4 Beta kısa düre önce yayınlandı

Henüz Çalınan Cihaz Koruma özelliği için sürekli devrede kalmanın olup olmayacağı net değil. Ancak Mart ayında yayınlanması beklenen iOS 17.4 özellikleri arasında Çalınan Cihaz Koruması için güncelleme olup olmayacağı ortaya çıkacak. Yine Apple’ın bu özelliği iOS 17.4 beta programlarında da deneme ihtimali var.

Peki ama iOS 17.3 Çalınan Cihaz Koruması özelliği neler getiriyor? Artık kullanıcılar cihaz parolasını değiştirmeden veya hesapla ilgili değişiklikler yapmadan önce Face ID/Touch ID aracılığıyla biyometrik kimlik doğrulaması yapmak zorunda. Kullanıcıların iOS 17.3 güncellemesi yaptıktan sonra Ayarlar > Face ID ve Parola bölümü sonrası Çalınan Cihaz Koruması’nı açmanız gerekiyor.

iOS 17.3 güncellemesi neler sunuyor?

Güncellemenin başlıca yeniliklerden biri Apple Music için Ortak Çalma Listeleri oldu. Buna göre Music aboneleri, arkadaşlarını ve ailelerini ortak çalma listeleri oluşturmaya davet edebilme imkanına sahip olacak. Katılımcıların ayrıca paylaşılan çalma listelerine şarkı eklemenin ve çıkarmanın yanında yeniden sıralama yapması da mümkün olacak.

Güncelleme ayrıca belirli ayarlar için biyometrik kimlik doğrulamasının yedek parolayla atlanmasını tamamen engelliyor. Bu, bazı özelliklerin sadece Face ID/Touch ID ile erişilebileceğini gösteriyor.

iOS 17.3’le birlikte yeni bir duvar kağıdı da karşımıza çıktı. Apple bu anlamda, siyahi Amerikalılar için önemli dönemlerden biri olan Siyahi Tarihi Haftasına özel olarak “Birlik” isimli duvar kağıdını kullanıma sundu. Güncellemede, küçük hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri de yer alıyor.

iOS 17.3 güncellemesi, iPhone XR/XS ve daha üst iPhone modelleri için şu anda dağıtıma çıkmış durumda. Birkaç gün içerisinde güncellemenin otomatik olarak indirileceğini belirtelim.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası