iOS 17.2 ile birlikte kamera performansı artacak!

Yakın zamanda RC güncellemesi de yayınlanan iOS 17.2 ile ilgili bir detay daha ortaya çıktı. Kamera performansını artıracak!

iOS 17.2 ile birlikte kamera performansı artacak!

Apple, iOS 17.2 versiyonunu uygun iPhone modellerine yıl bitmeden dağıtmış olacak. Güncellemenin, iPhone kullanıcılarının cep telefonlarında günlük yazmalarına olanak sağlayacak bir uygulama olan Journal’ı eklemesini bekliyoruz. Bunun yanında beklemediğimiz değişiklikler de ortaya çıkıyor.

iOS 17.2, iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’in kameralarını güçlendirecek

Apple, kötüye kullanım ve spam endişeleri nedeniyle Apple Music için ortak çalma listeleri adındaki bir özelliğin yolunu kesti. Apple bu özellikten vazgeçmiş değil ancak bir kullanıcının alabileceği “bekleyen isteklerin” sayısını sınırlamanın bir yolu üzerinde çalışıyor.

Buradaki endişe, iPhone kullanıcılarının ortak Apple Music çalma listelerine sahip olmalarına izin verilmesinin, çalma listelerine kimin katkıda bulunup kimin bulunamayacağına karar vermelerine olanak tanıyan bir geçiş anahtarına sahip olmalarını gerektirmesidir. Bu anahtarın etkinleştirilmemesi, kullanıcının çalma listesi bağlantısına sahip kötü niyetli bir kişinin bunu sabote etmesine izin verebilir.

iOS 17.2 güncellemesi aynı zamanda iPhone 13 ve iPhone 14 modellerinin güncellenmiş Qi2 kablosuz şarj standardıyla uyumlu olmasını da sağlayacak. Qi2, 15W’a kadar hızlarda kablosuz olarak şarjı destekliyor. Güncellemeyle birlikte iPhone kullanıcıları, 15W kablosuz şarj hızlarına ulaşmak için daha pahalı olan MagSafe sertifikalı şarj cihazlarını satın almak zorunda kalmayacak.

Geliştiricilere yönelik iOS 17.2 Sürüm Adayı (RC) sürüm notlarına göre, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max kullanıcıları “iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’te uzaktaki küçük nesneleri yakalarken iyileştirilmiş telefoto kamera odaklama hızına” sahip olacak.

Kameranın bu tür nesnelere daha hızlı odaklanabilmesi nedeniyle yeni iPhone Pro modelleriyle çekilen telefoto fotoğrafların kalitesinin iyileştirilmesi ve bu tür fotoğrafların çekilmesinin daha kolay olması bekleniyor.

İOS 17.2 güncellemesi aynı zamanda iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’in mekansal video çekmesine de olanak tanıyacak. Bunlar, izleyiciye yakında çıkacak olan Vision Pro gözlüğü takılıyken kaydettiği anı yeniden yaşıyormuş gibi hissettiren sürükleyici 3 boyutlu video klipleri olacak. İkincisinin muhtemelen önümüzdeki Mart ayında piyasaya sürülmesini bekliyoruz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası