SonTakip

iOS 14 ile yeniden başlatılan iPhone’lar tehlikede

Kısa bir süre önce yayımlanan iOS 14 güncellemesi hem e-posta meselesi hem de tarayıcı sorunu yüzünden gündemde. Böyle bir sistem hatası daha …

iOS 14 ile yeniden başlatılan iPhone’lar tehlikede

Kısa bir süre önce yayımlanan iOS 14 güncellemesi hem e-posta meselesi hem de tarayıcı sorunu yüzünden gündemde. Böyle bir sistem hatası daha önce tespit edilmemişti. Binlerce kullanıcının zor durumda olduğu öğrenildi.

Uygulamaların daha düzenli bir şekilde hizaya getirildiği ve araç takımının ana ekrana taşındığı bu yazılım birçok kişinin yüzünü güldürdü. Kullanıcıların varsayılan olarak tanımlattığı uygulamalar ise iOS 14 ile henüz uyumlu bir şekilde çalışmıyor.

iOS 14 e-posta ve tarayıcı sorunu ile gündemde

Kullanıcılar, kendisine gönderilen e-postaları Chrome veya başka bir tarayıcı sayesinde açabiliyor. Bu bağlamda Safari artık tek seçenek değil. Zira varsayılan tarayıcılar varsayılan e-posta uygulaması olarak da kullanılabiliyor.

Birçok Twitter kullanıcısı, Google Chrome’un varsayılan tarayıcı olarak kullanıldığında bir problem yaşamadığını ancak telefonunu yeniden başlattığında e-postaları okuma ve linklere tıklama gibi işlemlerin Safari ile yapıldığını söylüyor. Buradan hareketle bu işlemler için varsayılan olarak belirlenen Chrome’un veya diğer bir tarayıcının Safari tarafından devre dışı bırakıldığını söyleyebiliriz.

Geliştiriciler, bu problemden kurtulmak isteyen kullanıcılara Apple Mail isimli uygulamayı silmeyi önerdi. Bu konu ile ilgili Apple cephesinden bir açıklama gelmedi.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası