SonTakip

iOS 14.7 çıktı! İşte yenilikler

Apple’ın geçen hafta RC olarak yayımladığı iOS 14.7, sonunda herkese açık olarak yayımlandı. Hata düzeltmeleriyle birlikte bazı yenilikleri …

iOS 14.7 çıktı! İşte yenilikler

Apple’ın geçen hafta RC olarak yayımladığı iOS 14.7, sonunda herkese açık olarak yayımlandı. Hata düzeltmeleriyle birlikte bazı yenilikleri içeren iOS 14.7 özellikleri haberimizde.

iOS 14.7 özellikleri neler?

Güncellemenin en önemli yanı, Apple’ın yeni şarj aksesuarı MagSafe Battery Pack’in yazılım ayağını tamamlıyor olması. 99 dolar (1079 TL) fiyat etiketiyle satışa sunulan bu powerbank, yurt dışında bugün itibariyle sipariş verenlere teslim edilmeye başlanmıştı. Hatta ürünü teslim alan bir kullanıcının paylaştığı fotoğraflar sayesinde aksesuarın kalınlığıyla ilgili bilgi sahibi olmuştuk.


MagSafe Battery Pack’e bağlanmış iPhone

iPhone 12’lerle çalışan MagSafe Battery Pack, iOS 14.7 gerektiriyor. Bu yüzden bu aksesuarı satın alanların telefonunu güncellemesi şart. Bu aksesuarın yazılımsal desteği dışında iOS 14.7 özellikleri şu şekilde:

  • iPhone 12 serisi için MagSafe Battery Pack desteği geldi.
  • Apple Card Aile planında diğer hesaplara harcama limiti konulabilecek.
  • Homepod cihazlara zamanlayıcı eklenmesi için yazılımsal destek geldi.
  • Hava Durumu uygulamasında hava kalitesi de gösterilmeye başlandı. Şu an yalnızca Kanada, Fransa, İtalya, Hollanda, Güney Kore ve İspanya için mevcut.
  • Podcastler uygulamasında kullanıcıya takip ettiği ve etmediği yayınların ana sayfada gösterilmesi için seçenek sunulmaya başlandı.

Güncellemenin en önemli getirisi MagSafe desteği olsa da bu küçük yenilikler de dikkate değer olabilir.

iOS 15 sonbaharda geliyor


iOS 15

WWDC 2021 etkinliğinde Apple, iOS 15 dahil olmak üzere pek çok yeni işletim sistemini tanıtmıştı. Şu an iOS 15’in geliştirici betası aşamalarının üçüncüsüne gelindi. Herkese açık stabil sürümün sonbahar aylarında yayımlanması planlanmakta.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası