SonTakip

İlk 120W şarjlı telefonun çıkış tarihi belli oldu

Akıllı telefon dünyası her geçen gün gelişirken, 120W şarjlı telefon için haberler gelmişti. Qualcomm Quick Charge 5.0 ile gelen şarj hızı …

İlk 120W şarjlı telefonun çıkış tarihi belli oldu

Akıllı telefon dünyası her geçen gün gelişirken, 120W şarjlı telefon için haberler gelmişti. Qualcomm Quick Charge 5.0 ile gelen şarj hızı kullanan ilk model kendisini gösterdi. Model sahip olduğu özelliklerle de dikkat çekiyor.

Birçok özellik konusunda rekabete giren telefon firmaları, şarj kısmını da rekabet alanı belirlemiş durumda. iQoo tarafından yayınlanan bir paylaşımla da bu alanda ilk olacak olan modelin tanıtım tarihi duyuruldu.

120W şarjlı telefon çıkış tarihi

Amiral gemisi modellerinde yer alan yüksek hızlı şarj artık 100 W üzerine dayanmış durumda. Yeni iQoo 5 modeliyle de bu alanda ilke sahip olacak olan firma, Weibo aracılığıyla yeni modelinin çıkış tarihini duyurdu. Ayrıca modellerin özelliklerine dair birkaç bilgi de bulunuyor.

Paylaşımda 120W şarjlı telefon çıkış tarihi için 17 Ağustos tarihi paylaşıldı. Bu tarihte yapılacak olan etkinlikle birlikte modelin kullanıcılarla buluşacak olan en hızlı şarjlı model olacağı belirtiliyor. 120W şarj sayesinde 5 dakikada yüzde 0’dan yüzde 100’e ulaşılıyor. Tamamen şarj olması ise 13 dakika civarında sürüyor.

TSİ 09.30’da düzenlenecek olan etkinlikte iQoo 5, iQoo 5 Pro ve iQoo 5 Pro 5G modellerinin tanıtılması bekleniyor. Modellerin özellikleri için Snapdragon 865 işlemci ve UFS 3.1 depolama bulunduğu belirtiliyor.

Öte yandan bu tarihe kadar başka bir Çinli firmanın 120 W hızlı şarj destekli telefon tanıtabileceği, iQoo 5’in ilk olmayacağı iddiaları da bulunuyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası