Herkes iade ediyor! İşte en iyi Apple Vision Pro alternatifleri

Apple’ın büyük umutlarla çıkardığı karma gerçeklik gözlüğüne alternatif arayanlara: İşte en iyi Apple Vision Pro alternatifleri!

Herkes iade ediyor! İşte en iyi Apple Vision Pro alternatifleri

Apple Vision Pro etkileyici ancak herkese göre öyle olmadığı kesin. Bu nedenle bazı insanlar, ürünün ilk lansmanından sadece iki hafta sonra siparişlerini iade etmeye başladı. İhtiyaçlarının karşılığını bu üründe bulamayan kullanıcılar alternatif ürünlere yöneldi ve bir arayışa girdi. İşte en iyi Apple Vision Pro alternatifleri!

Apple Vision Pro alternatifleri

Şu anda mevcut olan VR gözlüklerden bazıları aynı özelliklerin çoğunu sunuyor ancak VR için hazır bir Windows bilgisayar gerektiriyor. Diğerleri Vision Pro’nun teknik özelliklerini karşılamıyor ancak yine de çok daha düşük bir fiyat bandında tercih edilebilir.

Meta Quest Pro

Hareket etme özgürlüğü arıyorsanız, bir bilgisayara bağlı olmak sizi fazlasıyla sınırlar. Meta’nın gözlüğünün bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri de bu. Nispeten hafif, taşıması da kolay. Bunların yanında herhangi bir bilgisayara ihtiyaç duymuyor ve Vision Pro’dan kat kat ucuz.

Quest Pro’nun 1800 x 1920 piksel çözünürlüğü nispeten düşük ve mini LED arka aydınlatması bazı üst düzey rakipleri kadar iyi değil. Yine de kulaklığı mekansal hesaplama için kullandığınızda birden fazla 1080p ekranın eşdeğerini elde ediyorsunuz.

Meta Quest 3

Vision Pro’dan kat kat ucuz fiyat etiketine sahip Meta Quest 3, Vision Pro’ya alternatif arayan herkes için saçma bir öneri gibi görünebilir, ancak öyle değil. Bu küçük kulaklık tam bir canavar ve bazı açılardan Vision Pro’nun doğrudan rakibi.

Quest 3’ün Qualcomm Snapdragon XR2 Gen 2 yongası, Vision Pro’nun M2’siyle rekabet edemez ancak el izleme, oyun oynama, 3D film izleme ve internette gezinme yeteneği sunmak için yeterli performansa sahip gibi görünüyor.

Öte yandan Quest 3, üst düzey bir VR başlığının tüm özelliklerini karşılıyor ve Vision Pro’da bulunmayan devasa bir oyun kütüphanesine sahip.

Varjo X-4

Varjo, 3D tasarım, simülasyon ve eğitim gibi kurumsal çözümlere yönelik VR gözlükler üretiyor. Profesyonel uygulamaları yönetme potansiyeli, Vision Pro’ya bağımsız gözlüklere göre avantaj sağlar. Ancak üst düzey PC VR çözümleri, ayrık grafik kartlarına sahip güçlü Windows PC’lere bağlanarak hızlı Vision Pro’yu bile geride bırakacak yeterli CPU ve GPU performansı sağlayabilir.

3840 x 3744 piksel ekran çözünürlüğü, Apple’ın ultra keskin 3660 x 3200 piksel ekranından bir adım önde. Apple, OLED teknolojisini kullandığı için muhtemelen daha iyi bir dinamik aralık sunarken Varjo, LCD’nin daha az hassas mini LED arka aydınlatmasına güveniyor.

Elbette bu kadar güçlü bir gözlüğün yanında bir de güçlü bir Windows bilgisayara ihtiyacınız olacak. Bunun yanında gözlüğün tek fiyatı da Vision Pro’dan daha fazla. Ancak daha güçlü bir şeyler arıyorsanız bu da sizin için iyi bir alternatif olabilir.

Primax Crystal

Pimax geçen yaz en iyi PC VR gözlüğü Crystal’ı piyasaya sürdü. Bugözlüğün bağımsız bir modu olsa da, en etkileyici sonuçlar, yüksek performanslı Nvidia ekran kartlı bir PC’ye bağlandığınızda elde ediliyor.

Pimax Crystal, keskinlik ve dinamik aralık açısından Vision Pro’nun gerisinde kalıyor. Ancak göz izleme, hızlı görüntü oluşturma ve mini LED arka aydınlatmalı 2880 x 2880 piksel ekranlarla mevcut en iyi VR gözlükler arasında yer alıyor.

Vision Pro’dan daha az bir fiyat etiketine sahip olmasıyla da öne çıkan bu gözlük, Varjo Aero’nun yerini alacak kadar iyi ve Pimax Crystal, görüntü kalitesi açısından Meta Quest 2 ve Quest Pro’yu kolayca geride bırakıyor. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası