GTA V yeni grafiklerle PS5’e geliyor: İşte o tarih

Rockstar Games bu sabah GTA V Enhanced Edition’ın PlayStation 5 için çıkış tarihini oyuncularla paylaştı. Aslında duyuruda GTA Online‘ın …

GTA V yeni grafiklerle PS5’e geliyor: İşte o tarih

Rockstar Games bu sabah GTA V Enhanced Edition’ın PlayStation 5 için çıkış tarihini oyuncularla paylaştı. Aslında duyuruda GTA Online‘ın avantajlı oyun içi para kampanyalarından bahseden ekip, yanlışlıkla konsola giriş tarihlerini ağızlarından kaçırdı.

İlk sürümünden bu yana GTA 5 yayınlanalı yedi yıl geçti. Dünya genelinde 130 milyondan fazla kopya satan oyun Rockstar Games tarafından halen iyileştirilmeye devam ediyor. Çoğunlukla yapımın çevrimiçi bir parçası olarak çalışan GTA Online için yenilikler getiren ekip, şimdi yapımı yeni nesil konsollara adapte etmek için kolları sıvadı.

Bunun ilk duyurusu geçen yılın Haziran ayında yapılsa da henüz PS5 ve Xbox Series X | S cihazları GTA 5’e sahip değil. Fakat bu durum yakında çıkacak bir sürümle değişecek. GTA V Enhanced Edition yeni nesil konsollar için ilerleyen aylarda resmen piyasaya çıkacak. Bunu doğrular nitelikte bu sabah Rockstar’dan heyecan verici bir e-posta aldık.

Rockstar Games’ten yeni GTA V duyurusu

Rockstar tarafından gönderilen e-posta iletisi aslında doğrudan GTA V Enhanced Edition ile alakası değildi. Geliştiriciler burada oyunu online olarak oynayan kullanıcılarına bir duyuru paylaştı. Açıklamada 1 Nisan 2021’den itibaren PlayStation Plus’ın GTA kampanyalarını nasıl değiştireceğinden bahsediliyordu.

Yapılan duyuruda gelecek aydan itibaren 1.000.000 dolar oyun içi para hediyesini almak isteyen oyuncuların PlayStation Plus abonesi olma zorunluluğu getirildiğinden bahsedildi. Artık otomatik olarak bu paranın oyuna yansımayacağı, kullanıcıların manuel olarak PS Plus’a girip hediyesini alması gerektiğinin altı çizildi. Ancak açıklamanın sonunda o beklenen sürpriz çıkış tarihi ortaya çıktı!

GTA V 2021’in ikinci yarısında PlayStation 5’e geliyor

GTA’nın oyun içi para hediyesinde fiyatlarda bir değişiklik yok. Teklif, kişi başına aylık 1.000.000 GTA parası ile sınırlıdır. Ancak bu kampanya 2021’in ikinci yarısında PlayStation 5’te Grand Theft Auto V’nin piyasya sürülmesiyle sona erecektir.

Bu açıklama, Rockstar’ın gönderdiği mektubun son satırlarında yer alıyor. Oyun içi fırsatlarının ne zaman biteceğine ilişkin bir duyuru gerçekleştiren ekip, böylelikle PS5 için GTA V oyununun çıkış tarihini de gözler önüne serdi. Şimdilik somut olarak elde bir tarih bulunmasa da ilerleyen aylarda nihayet yeni nesil cihazlardan oyunu oynayabileceğimiz açık görünüyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası