SonTakip

Google, TikTok saldırısı için harekete geçti

TikTok özellikle ülkemizde çekilen videolar nedeniyle yoğun eleştirilere maruz kalıyor olsa da, hızla büyümeye devam ediyor. Düşünülenin aksine …

Google, TikTok saldırısı için harekete geçti

TikTok özellikle ülkemizde çekilen videolar nedeniyle yoğun eleştirilere maruz kalıyor olsa da, hızla büyümeye devam ediyor. Düşünülenin aksine eğlenceli videolar ile sınırlı olmayan ve 800 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan TikTok, Instagram’ı tahtından indirmeyi hedeflerken, TikTok saldırısı gündemde!

Google, TikTok saldırısı ile gelen birçok yorumu kaldırdı

Uygulamanın en fazla kullanıcıya sahip olduğu Hindistan’da paylaşılan rahatsız edici videolar nedeniyle karşıt bir kampanya başlatıldı. #BanTikTok, DeleteTikTok ve BlockTikTok gibi hashtag’ler Twitter’da gündeme yerleşti.

Kötü niyetli kişiler tarafından hazırlanan aile içi şiddet, hayvan zulmü, ırkçılık ve istismar içerikli TikTok videoları ortaya çıkarılarak Twitter’da paylaşıldı.Bu olay sonrasında milyonlarca Hintli, Google Play Store’a girerek uygulamaya 1 yıldız verdi ve kötü amaçlara hizmet ettiğine dair olumsuz yorumlar yaptı.

Bu hamle sonrasında uygulamanın puanı 4.5 seviyesinden 1.2’lere kadar geriledi. Ancak, Google’dan bir düzeltme hamlesi geldi. Bir Google sözcüsü kullanıcıların uygulamaları puanlamak ve yorumlamakta özgür olduğunu, ancak bunun spam haline getirilmemesi gerektiğini dile getirdi. Bu kapsamda spam olarak görülen yorum ve puanlamaların kaldırılması ile uygulama puanı 1.6’ya yükseldi.

Güncel duruma bakacak olursak: 27 Mayıs itibariyle yani bu olay yaşandıktan yaklaşık 1 hafta sonra uygulamanı puanı 2.9 seviyesinde.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası