SonTakip

Google Play Store ne kadar kullanılıyor?

Google tarafından bugün düzenlenen Google I/O etkinliğinde Play Store hakkında da önemli bilgiler paylaşıldı. Bu bilgilerden biri de 2016 yılında indirilen toplam uygulama sayısı.

Google Play Store ne kadar kullanılıyor?

Google tarafından düzenlenen Google I/O etkinliğinde konuşma yapan Mühendislik departmanının Başkan Vekili Dave Burke, 2016 yılında Google Play Store’dan toplamda 82 milyar uygulamanın indirildiğini belirtti.

Uygulamalar ne kadar kullanılıyor?

Burke’ün açıklaması sırasında 2015 yılının rakamlarına da değinildi ve 2016 yılında bir önceki yıla oranla 17 milyarlık bir artış yaşandığının altı çizildi. Yani 2015 yılında Google Play Store üzerinden toplamda 65 milyar uygulama indirilmişti.

Dave Burke ayrıca Android Wear 2.0 hakkında da önemli bilgiler verdi. Şu anda 24 farklı üreticinin Android Wear kullanan giyilebilir Teknoloji ürünleri üretmekte olduğu da belirtildi.

Son olarak da Audi araç sahiplerini yakından ilgilendiren bir bilgi paylaşıldı ve Audi araçlar için üretilen Android Auto yazılımının çok kısa bir süre içerisinde hazır hale geleceği söylendi.

Bahsi geçen uygulama indirmeleri konusunda da paylaşılmayan nokta, indirilen 82 milyar uygulamanın kaçının hala kullanımda olduğu, kaçının ise hızlıca cihazlardan silindiğiydi. Google Play Store üzerinde günlük olarak kullanılan asıl uygulamaların dışında, birbirinden gereksiz ve işlevsiz uygulamaların yer aldığı düşünülecek olursa bu rakamın bir hayli yüksek olacağını öngörmek de yanlış olmaz.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/google-play-store-ne-kadar-kullaniliyor-82036

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası