Google Pixel, 911 aramalarını engelleyen hatayı düzeltti!

2021 Aralık ayında Microsoft Teams uygulamasına sahip Android kullanıcıları, acil arama hattı olan 911’i aramalarını engelleyen bir sorunla …

Google Pixel, 911 aramalarını engelleyen hatayı düzeltti!

2021 Aralık ayında Microsoft Teams uygulamasına sahip Android kullanıcıları, acil arama hattı olan 911’i aramalarını engelleyen bir sorunla karşı karşıya kaldı. ABD sınırlarındaki kullanıcıların cihazlarında oluşan bu sorun kısa sürede Microsoft’un paylaştığı yeni sürüm ile giderildi. Google, resmi bir paylaşım ile sorunu teyit etti.

Buna rağmenşirket, henüz bir güncelleme yayınlamamıştı. Şimdi ise teknoloji devi, olası bir hata tekrarına önlem almakadına Pixel 3 ve 3XL‘i de içeren birden fazla Pixel cihazı için Ocak güncellemesini yayınladı. İşte yeni Google güncellemesinin ayrıntıları…

Yeni Google Pixel güncellemesi özellikleri

Google’ın destek forumlarında resmi bir gönderi yayınlandı. Ocak ayı güncellemesinden bahseden paylaşım, yeni sürümün SP1A.210812.016.A2 yapı numarası ile sunulacağını açıkladı. Ocak güvenlik paketi ve bazı hataların düzeltilmesini içeren bu güncelleme, Google’ın belirli üçüncü taraf uygulamalar yüklendiğinde kullanıcıların acil arama yapmasını engelleyen hatayı düzeltmesiyle ön plana çıkıyor.

Bu hataya sebep olan uygulamalardan biri Microsoft Teams idi. Sonrasında Microsoft, bu sorunun düzelmesi için bir sürüm yayınladı. Ancak Google, bu hatanın tekrarlanmasını önlemek adına üretici yazılımı düzeyinde değişiklikler üzerine yoğunlaştı.

Eski sürümdeki hatalardan bir diğeri, cevapsız bir aramanın ardından tecihazların kendi kendine telefon kilidini açmasıydı. Pixel 3a ve Pixel 6 serisi cihazlar, bu hatayı da önleyecek bir güncelleme alıyor. Bunun yanı sıra, birden fazla cihazdan yapılan değişikliklerin kontrol edilmesini kolaylaştıracak bir değişiklik söz konusu.

Güncelleme hangi cihazlar için gelecek?

Ayarlar kısmından Sistem’i seçtikten sonra, Sistem güncellemesi seçeneğine girdiğinizde, telefonunuza mevcut bir güncelleme gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Güncellemeyi bekleyen cihazlar Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4, Pixel 4 XL, Pixel 4a, Pixel 4a (5G), Pixel 5, Pixel 5a (5G), Pixel 6 ve Piksel 6 Pro olarak listeleniyor. Ancak Pixel 6 ve Pixel 6 Pro, henüz almadıysa da Ocak sonuna kadar güncelleme alacak.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası