Google Güvenliği Basitleştiriyor!

Google, geçtiğimiz günlerde hayata geçirdiği ufak bir değişiklik ile Google servisleri için hali hazırda kullanılan iki adımlı doğrulama sistemini çok daha basit bir hale getirdi.

Google Güvenliği Basitleştiriyor!

Son dönemlerde internet devleri bile büyük hack olaylarına maruz kaldılar. Siber güvenliğin çok daha kritik bir önem kazandığı günümüzde, şirketlerin hack olaylarına karşı yeni önlemler geliştirmesi gerekiyor.

Google, tamda bu konu üzerine bir çalışma yaptı ve kendi sistemleri için kullandığı iki adımlı doğrulama kodu sisteminde ufak değişiklikler yaptı.

SS7 açığı nedeniyle telefona giden SMS içeriğine erişebilen hackerlar iki adımlı doğrulama koduna erişebiliyordu.

Google, iki adımlı doğrulama sistemini SMS‘ten kurtararak daha basit ve kullanıcı dostu bir arabirim ile kullanıma sundu.

Artık iOS veya Android cihazınıza kurduğunuz Google uygulaması üzerinden girişlerinize sadece tek bir dokunuş ile izin verebileceksiniz.

Herhangi bir doğrulama kod gerektirmeyen bu sistem Google için yeni olsa da Twitter başta olmak üzere bir çok şirket tarafından da kullanılıyor.

Şirketin zaten Google Authenticator uygulaması ile SMS koduna ihtiyaç duymadan sisteme girilebiliyordu fakat yeni sistemin daha basit oluşu ve hızı dolayısıyla daha fazla kullanıcı tarafından kullanılacağı kesin.

 

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/google-guvenligi-basitlestiriyor-72735

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası