SonTakip

Tiyatro modu iOS 10.3 ile neden gelmedi?

iOS 10.3 ile birlikte geleceği iddia edilen Tiyatro Modu, iOS 10.3’ün ilk betası ile gelen yenilikler arasında yok. Başka bir Apple ürünü için düşünülen bu modun ayrıntıları haberimizde.

Tiyatro modu iOS 10.3 ile neden gelmedi?

iOS 10.2.1’in testleri devam ederken Sonny Dickson tarafından ortaya atılan 10 Ocak’ta iOS 10.3’ün yayınlanacağı iddası, iOS kullanıcılarını heyecanlandırmıştı.

Dickson, iOS 10.3’te Tiyatro Modu diye tabir edilen bir yenilikten bahsetmişti. Bu modun iOS 10 ile gelmesi beklenen karanlık mod olduğu ile ilgili bir çok yorum yapıldı. Fakat dün akşam yayınlanan iOS 10.3’ün ilk betası Tiyatro Modu’nu bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattı.

Apple Watch 3.2 sürümü ile geliyor

Apple, dün iOS, tvOS ve macOS için yeni yazılımların test sürecini başlattı. Fakat watchOS ile ilgili herhangi bir güncelleme yapmadı. watchOS 3.2 sürümünü geliştiriciler için yayınlamayan Apple, yine de bu sürüm için güncelleme notları yayınladı. Bu notlardan Tiyatro Modu’nun Apple Watch’a geleceği anlaşılıyor.

iOS’daki Tiyatro Modu’nun, bir tiyatro veya sinema ortamında iPhone’u kullanabilmek için Kontrol Merkezi’ne eklenecek bir popcorn simgesi ile gelmesi bekleniyordu. Fakat, watchOS’ta bu mod farklı bir işlev görecek.

Apple’ın açıklamasına göre, Apple Watch’deki Tiyatro Modu, kullanıcıların cihazlarını hızla susturmasını ve uyanık kalma işlevini devre dışı bırakmasını sağlayacak. Apple, kullanıcıların bu modda uyarılar için haptik bildirim almaya devam edeceklerini belirtiyor. Ancak ekranı uyandırmak için ekrana dokunulması veya Digital Crown’a basılması gerekiyor.


Apple Watch’ta yanlışlıkla uyandırma özelliğini etkinleştirdiğinizde ve ekran aydınlatıldığında bir film ve tiyatro sırasında sinir bozucu durumlara sebep olabilir. Karanlık bir ortamda, Apple Watch’unki kadar küçük bile olsa ekran ışığı oldukça rahatsız edici olabilir.

iOS’a gelir mi?

iOS’ta Tiyatro Modu’nun kaderinin ne olduğu bell değil. Şimdilik sadece bir sonraki watchOS sürümünde görünmekte. iOS için yapılan söylentilere göre iPhone bir Apple Watch ile eşlendiğinde potansiyel olarak görünebilir. Ama tabiki bu konuyla ilgili elle tutulur ne bir bilgi yok.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/tiyatro-modu-ios-103-ile-neden-gelmedi-78871

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası