SonTakip

Ghost of Tsushima ilk 10 gün istatistikleri paylaşıldı

Samuray temalı Ghost of Tsushima, geçtiğimiz haftalarda çıkışını gerçekleştirmiş ve büyük bir yankı uyandırmıştı. Oyuncuların yoğun ilgisine …

  Ghost of Tsushima ilk 10 gün istatistikleri paylaşıldı

  Samuray temalı Ghost of Tsushima, geçtiğimiz haftalarda çıkışını gerçekleştirmiş ve büyük bir yankı uyandırmıştı. Oyuncuların yoğun ilgisine maruz kalan yapım kısa sürede rekorları alt üst etmeyi başarmıştı. PlayStation cephesi ise tüm bu bilgilerin ışığında, oyunun çıkışıyla beraber 10 günlük süreçteki ilginç istatistikleri paylaştı.

  Ghost of Tsushima ilk 10 gün istatistikleri

  Ghost of Tsushima için Sony, daha önce ilk üç günde 2.4 milyondan fazla kopya satıldığını ve platformun en hızlı satan oyunu olduğunu belirtmişti. PlayStation’ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada ise ilk 10 günde ne kadar sevilip oynandığı yayınlanan veriler aracılığıyla kanıtlanmış oldu.

  Verilere göre oyuncular ilk 10 gün içinde 156.4 milyon düşmanla karşı karşıya gelirken, 57.5 milyon düello gerçekleştirdi ve 139.4 milyon düşmana diz çöktürdü. Oyuncular at sırtında toplam 810.3 yıl geçirirken, 10 günde 16.2 milyon Onsen (kaplıca) ziyaret etti. Bu sayede oyunun ana karakteri olan Jin’in sağlığını yenileme imkanı buldular. Ayrıca 28.1 milyon kez flüt çalan oyuncular, flüt sayesinde hava durumunu da değiştirdi.

  Öte yandan doğayla arasını iyi tutan oyuncular hayvanlarla da iç içe gelme imkanı buldu. Ghost of Tsushima istatistikleri bizlere ilk 10 günde 8.8 milyon tilkinin oyuncular tarafından sevildiğini gösterdi. Bu detayın oyunun ilk planlarında yer almadığı, ancak stüdyonun karar değiştirmesinin ardından eklendiği yönetmen Nate Fox tarafından açıklanmıştı. Bunun yanında oyunu oynayanların manzaralardan etkilenerek 15.5 milyon fotoğraf çektiğini de belirtelim.

  Samuray Jin Sakai’yi yönlendirdiğimiz oyun, etkileyici dövüş mekaniğinin yanında, muhteşem atmosferi ile eşsiz bir macerayı bizlere sunuyor. PlayStation 5 için de çıkması planlanan ve Türkçe altyazı desteği içeren oyunun devamının gelip gelmeyeceği merak konusu.

  Kaynak: Shiftdelete

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri güvenlik kamerası