Final Fantasy 7 Remake: Intergrade duyuruldu!

Sony’nin ülkemiz saatiyle bugün 01.00’da düzenlemiş olduğu State of Play etkinliğinde yeni PlayStation 5 oyunları hakkında bilgi sahibi olduk …

Final Fantasy 7 Remake: Intergrade duyuruldu!

Sony’nin ülkemiz saatiyle bugün 01.00’da düzenlemiş olduğu State of Play etkinliğinde yeni PlayStation 5 oyunları hakkında bilgi sahibi olduk. PlayStation 4’te halihazırda bulunan oyunlarla birlikte yeni tanıtılan oyunlar da karşımıza çıktı. Düzenlenen kısa etkinlikteki önemli bir detay olan Final Fantasy 7 Remake: Intergrade hakkındaki bilgileri özetledik.

Final Fantasy 7 Remake: Intergrade hakkındaki detaylar

Orijinal Final Fantasy 7 oyununun üzerine iki farklı remastered sürümün çıkıyor olması kafaları karıştırmış olabilir. 1997 yılında çıkan Final Fantasy 7 oyunu, geçtiğimiz yıl PlayStation 4 platformuna özel olarak yenilenmişti. Tabii ki geçen 23 yılın ardından ortaya çıkan yapım çok daha ileri bir seviyede oldu. PlayStation 4 için geliştirilen bu yapım, PlayStation 5 optimizasyonlarının beraberinde tekrar yenilenerek karşımıza çıkacak. Yani bu yeni sürüm PlayStation 4 için de ayrı bir oyun olarak mevcut olacak.

Oyunun bu sürümündeki en önemli farklılık görsel kalitedeki değişiklikler olacak. Görsel değişikliklerin dışında PlayStation 5’in nimetlerinden biri olan DualSense kontrolcüsünün getirdiği yeniliklerden yeni sürümde faydalanacağız. Bu optimizasyonların yanı sıra oyunun hikaye içeriğinde de eklemeler bulunacak.

Final Fantasy 7 Remake: Intergrade, PlayStation 5’te 60FPS olarak çalışacak. PlayStation 4’te ise daha düşük görsel kalite ile 30FPS çalışmasını bekliyoruz. Ayrıca oyunda her an kullanılabilen bir fotoğraf modu bulunacak, bu özelliği kullanarak oyundan kareler yakalayabileceğiz.

Oyunun çıkış tarihi ise iki konsol için de 10 Haziran 2021 olarak açıklandı. Eğer oyunu PS4 üzerinde satın alırsanız ve daha sonra PS5’e geçerseniz ücretsiz yükseltme yapabileceksiniz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası