Felçli kişiler için yürüme robotu yapıldı

Toyota robotik alanındaki projelerine bir yenisini ekledi! Welwalk WW-100 robotu, yürüme kaybı olan kişilere rehabilitasyon sürecinde yardımcı olacak ve iyileşme sürelerini kısaltacak.

Felçli kişiler için yürüme robotu yapıldı

Toyota, son yıllarda robotik alanında önemli projelere imza atıyor. Son robotik çalışması ise sağlık sektörüne yönelik oldu. Yürüme kaybı olan kişiler için üretilen Welwalk WW-1000 robotu, çeşitli klinikler ve rehabilitasyon merkezleri için kiralanabilecek.

Welwalk WW-100

Alt ekstremite felci veya diğer hastalıklarla yürüme kaybı olan kişilerin rehabilitasyonunu sağlamak için geliştirilen Welwalk WW-100 robotu, sonbahardan itibaren hizmete giriyor. Basit ve sade bir tasarımı olan robotun kullanımı oldukça kolay. Tüm işlevler merkezi bir dokunmatik panel ile kontrol edilebiliyor. Her hasta için ayrı zorluk ayarı ile kişiye özel tedavi uygulanıyor.

Nasıl çalışıyor?

Welwalk WW-1000 robot, temel olarak iki ana bileşenden oluşuyor; ana gövde ve robotik ayaklar. Büyük bir ekranı, koşu bandı, rayları ve puan ekleme sistemi bulunan ana gövde yaklaşık 800 kilogram ağırlığında. Hastaya, ihtiyaç duyulduğunda ayakta kalma desteği vermesi için bir kablolama sistemi yardım ediyor. Robotik bacaklar bir iskelet gibi bağlanıyor ve harekete yardımcı oluyor. Rehabilitasyonda hastanın bu robotik bacaklara duyulan ihtiyacı yavaş yavaş azaltılarak, sonunda hiç ihtiyaç duymaması hedefleniyor.


Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/felcli-kisiler-icin-yurume-robotu-yapildi-81115

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası