SonTakip

Facebook Live için harika özellik!

Facebook Live bundan böyle bütünleşik ekran paylaşma özelliğiyle işinizi daha da kolaylaştıracak. Peki, bu işlemi nasıl gerçekleştireceksiniz?

Facebook Live için harika özellik!

Facebook, takipçilerinizle etkileşime geçmek anlamında oldukça faydalı olan Facebook Live özelliği için bir yenilik sunmuş durumda. Bugüne kadar üçüncü parti yazılımlar kullanmanız gereken ekran paylaşımı özelliği sonunda dahili hale geldi.

Facebook Live için dahili ekran paylaşma özelliği geldi!

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için sunulan bu yeni ekran paylaşımı seçeneği, Facebook Live penceresinin sağ tarafında yer alıyor ve Ekranı Paylaş yazan bir düğmeyle kullanılabiliyor. Bu düğmeye bastığınızda şimdilik Chrome ile çalışan bir uzantıyı yükleyip yüklememek istediğiniz soruluyor.

Yükleme işlemini bir kez gerçekleştirdikten sonra tüm ekranınızı mı yoksa bir uygulama penceresini paylaşmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Hatta belirli sekmeleri yayınlama seçeneğinin bile sunulduğunu belirtelim. Yani, Open Broadcaster Software (OBS) gibi ayarlamakla uğraşacağınız bir yazılım kullanmanız gerekmeyecek. Yine de daha fazla özelleştirilebilir seçeneği de hala bu yazılım sunmakta olduğunun altını çizmek gerekiyor.

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/facebook-live-icin-harika-ozellik

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası