SonTakip

Facebook kendi Face ID’si için düğmeye bastı!

Facebook biyiometrik yazılamlar yapan yeni bir şirket satın aldı. Facebook bu satın alma işlemi ile güvenlik önlemlerini arttırmaya devam ediyor.

Facebook kendi Face ID’si için düğmeye bastı!

Facebook dünyada 1 milyardan fazla kullanıcıya hizmet vermeye devam ediyor. Haliyle bu kadar fazla kullanıcının olması güvenlik sorunlarını da ortaya çıkarıyor. Şirket bunun önüne geçmek için yeni yatırımlar yapmaya ve gerekli güvenlik sorunlarını kapatmaya çalışıyor. Bu yatırımlardan birisi de bugün itibariyle resmi olarak açıklanmış durumda.  Şirket, kullanıcıların kimliklerini akıllı cihazlar vasıtasıyla doğrulamayı sağlayan Confirm.io’yu satın aldığını duyurdu.

Bilindiği üzere Confirm.io bugüne kadar Cava Capital’de dahil olmak üzere yatırımcılara en az 4 milyon dolar kazandırdı. Şirket bununla kalmayarak insanların kimlik bilgilerini en üst seviye güvenlik ile koruyor. Bunun yanında Confirm.io, yaptığı biyometrik sistem yazılımları ile piyasada önemli yer tutan şirketler arasında bulunuyor.

Facebook güvenliği arttırmaya devam ediyor!

iPhone X içerisinde bulunan Face ID gibi Facebook‘ta artık kendi yüz tanıma veya kimlik doğrulama hizmetlerini sunmayı planlıyor. Ayrıca şirket Confirm.io‘nun ekibi ve teknolojisi ile bu seçenekleri güçlendirmeyi ve kolaylaştırmayı hedefliyor. Bununla birlikte  satın alma işlemi üzerine şirket şu mesajı yayınladı; “Onay ekibi Facebook‘a hoş geldin. Onların teknoloji ve uzmanlığı, toplumumuzun güvenliğini korumak için devam eden çabalarımızı destekleyecek.”

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/facebook-kendi-face-id-si-icin-dugmeye-basti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası