Elon Musk’tan yeni Twitter tehdidi: Hesaplar silinecek!

Twitter eski hesapları kaldırmaya başladı. Elon Musk, uzun süredir paylaşım yapmayan hesapların “arşivleneceğini” bildirdi.

Elon Musk’tan yeni Twitter tehdidi: Hesaplar silinecek!

Elon Musk, Twitter’da temizliğe başlıyor. Şirket CEO’su tarafından paylaşılan yeni bir tweet, uzun süredir aktif olmayan hesapların “arşivleneceğini” söyledi. Musk daha önce de etkin olmayan hesapları temizlemek istediklerini belirtmişti, şimdi ise bu planı uygulamaya alıyor.

Twitter, paylaşım yapmayan hesapları arşivliyor

Musk’ın satın alımı sonrasında baştan aşağı değişen Twitter, şimdi de eski hesapları kaldırmaya başlıyor. Birkaç yıl boyunca aktif olmayan ve paylaşımda bulunmayan hesapların askıya alınacağı ifade edildi. Elon Musk tarafından paylaşılan açıklamada, “Birkaç yıldır hiç etkinliği olmayan hesapları temizliyoruz, bu nedenle muhtemelen takipçi sayısında düşüş göreceksiniz” dedi.

Twitter CEO’suna göre bu hareket, daha önceden alınmış ancak aktif olmayan kullanıcı isimlerinin boşa çıkmasını sağlamak. Ayrıca terk edilmiş hesapların platformda yük oluşturmaması gerektiğini söyledi.

Bu karardan büyük isimlerin nasıl etkileneceği ise belirsiz. Örneğin Apple, resmi bir Twitter hesabına sahip olsa da, bugüne kadar hiç paylaşım yapmadı ve kimseyi takip etmiyor. Musk, silinen hesapların arşivleneceğini söyleyerek, bu hesaplarla ilişkili içerik ve bilgilerin korunacağını belirtti.

Twitter’ın bu kararı, platformun geliri artırmak amacıyla çeşitli radikal kararlar almasını takip ediyor. Platform bir süredri kullanıcıları ve reklamverenleri tutma konusunda zorluklarla karşılaştı. Geçen ay ücretsiz mavi tikleri kaldırdı ve Blue aboneliğini alan herkese dağıtmaya başladı.

Son zamanlarda Twitter, içerik politikalarında da değişiklikler yaptı. Musk’ın açıklamasına göre, içerik denetimi için yapay zekaya daha fazla ağırlık verilecek.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası