Elon Musk açıkladı: Parasını veren herkese Mavi Tik!

Hiçbir yatırım karşılıksız değildir. Özellikle 44 milyar dolar değerindeyse. Bu kadar yüklü bir meblağı tek bir iş için harcayabilecek …

Elon Musk açıkladı: Parasını veren herkese Mavi Tik!

Hiçbir yatırım karşılıksız değildir. Özellikle 44 milyar dolar değerindeyse. Bu kadar yüklü bir meblağı tek bir iş için harcayabilecek yalnızca birkaç şirket ve milyarder var. Karşılığındaysa hissedarlar ve yönetim kurulu olmadan istediğini yapma özgürlüğü sunuluyor. Twitter satın alım sürecini tamamlayan Elon Musk ise tam olarak bunu yapıyor. Artık Mavi Tik (onaylanmış hesap) sahipleri aylık ödeme yapacak.

Elon Musk, sır perdesini kaldırdı! Mavi Tik ücreti aylık 8 dolar!

Twitter merkez binasına elinde lavaboyla giren Elon Musk, aslında temizlik yapacağının sinyallerini önceden verdi. Masasına oturduktan sonraysa ilk işi kıdemli yöneticileri tek tek kovmak oldu. Bunun ardından pek çok kesimin tepkisini çeken kararlar vermeye devam etti.

Şirketin reklam politikalarından platforma girişi engellenen kişilere kadar bir dizi karar verdi. Öyle ki Twitter üzerinden kendisine yöneltilen video uzunluğuyla ilgili eleştiriye bile olumlu yanıt verdi. Yani şu anda tüm vaktini yeni oyuncağına ayırıyor.

Hatta Musk’ın otomotiv sektöründen bazı rakiplerinin yöneticileri Twitter hesaplarını kapatırken bazıları da önceden anlaşması yapılan reklamları geri çektiğini duyurdu. Yine de Musk’ın aklında para kazanmak için onlarca fikir olduğunu görüyoruz.

Son olarak bu gece saatlerinde bizzat Musk tarafından yapılan paylaşımda, Mavi Tik sahibi doğrulanmış hesapların aylık 8 dolar ödeme yapacağı açıklandı. Tabii basit bir simgeye ek olarak bazı avantajların da geleceği söylendi. Zira Blue abonelik hizmetine dahil olacak.

Yapılan paylaşımda şunlar söylendi:

Twitter’ın mavi onay işareti (Mavi Tik) olan veya olmayanlar için mevcut lordlar ve köylüler sistemi saçmalık. İnsanlar için güç! Blue için 8 dolar/ay. Satın alma gücü paritesi ile orantılı olarak ülkeye göre ayarlanan fiyatlar olacak.

Ayrıca şunları da alacaksınız: “Cevaplar, mentionlar ve aramalarda öncelik, spam/aldatmacayı önleme, uzun video ve ses yayınlama, yarısı kadar reklam”, son olarak bizimle çalışmak isteyen yayıncılar için ödeme kolaylıkları.”

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası