Elektrikli Ford Transit geliyor! İşte ilk özellikler

Elektrikli Ford Transit geliyor! İşte ilk özellikler

Dünyanın önde gelen araç üreticilerinden olan firma, servis taşımacılığında da elektrikli araç kullanımı için çalışmalara başladı. Elektrikli Ford Transit modeliyle, toplu taşımaya yeniliği getiren firma, gözde pickup F-150 için de elektrik planlarına sahip.

Ford Transit ilk olarak 1953 yılında üretildi. O günden bugüne birçok değişikliği yaşayan model, 1982’den beri Türkiye‘de de üretiliyor. Model hem yük taşımacılığı hem de yolcu taşımacılığı için versiyonlara sahip.

BMW logosu değişti! İşte yeni logo

Alman otomobil devi BMW yeni bir haber ile gündeme geldi. BMW logosu değişti. Yeni BMW logosu ile ilgili ilk paylaşım da yapıldı. Değişime ayak uyduran logoda hangi detaylar dikkat çekti?

Elektrikli Ford Transit  ve F-150 alanında bir ilk olacak

Öncü otomotiv markalarından olan Ford, elektrik motoruna sahip servisi piyasaya sunmaya hazırlanıyor. 2022 yılında satışa çıkacağı belirtilen modelin, tamamen dijital bir araç olacağı duyuruldu. Modelin elektrikli olmasıyla yolcu taşımacılığı yapan ve hizmetini alan firmaların masraflarında düşüş yaşanacağı belirtildi. Ayrıca yolcular için de daha rahat yolculuk deneyimi sunulacağı belirtildi.

Modelin ilk olarak ABD ve Kanada‘da kullanılacağı belirten model hakkında Ford COO‘su Jim Farley şunları söyledi;

“Ticari araçlar, elektrikli dönüşümlerinde bizim en büyük kozumuz. Bu alanda lider olan planlarımızı iş çevrelerinin yararına geliştiriyoruz. Bunun için de elektrikli Transit ve F-150 modellerini başlatıyoruz. Bu Ford Transit modeli, sadece elektrikli bir araç üretimi değil, bu taşıt filolarını daha ileriye götürmek için tasarım ve üretme aşaması.”

Açıklamanın devamında aracın ABD‘de üretileceği ve bazı parçaların yabancı firmalardan tedarik edileceği bildirildi. Modelde internet bağlantısı olacağından, filoların bulut sistemli çalışabileceğini belirtildi. FordPass Conncet modem ile birlikte LTE (4G) bağlantısının araçla yer alacağı ve yolculara Wi-Fi hizmeti sunulacağı aktarıldı. 10 cihaza kadar destek veren Wi-Fi ile birlikte sürücü asistan sistemi yer alacak. Bu yardımcı sistem acil durum freni, yaya koruma ve şerit takip sistemini içerecek.

Firmadan, modelin fiyatı ya da çıkış tarihi ile ilgili bilgi henüz paylaşılmadı. Ancak ilerleyen zamanda daha çok bilginin duyurulacağı belirtildi. Elektrikli Transit modelinin ilerleyen yıllarda Türkiye‘ye gelip gelmeyeceği merak konusu.

https://shiftdelete.net/elektrikli-ford-transit-geliyor-iste-ilk-ozellikler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası