SonTakip

Dişlerinizi 10 Saniyede Fırçalayın!

Diş fırçalamak ağız hijyeni için oldukça önemli bir eylem. Diş fırçaları da gelişen teknolojinin nimetlerinden faydalandı. Dişlerinizi 10 saniye içerisinde fırçalayabilen diş fırçası üretildi!

Dişlerinizi 10 Saniyede Fırçalayın!

İlkokul çağındaki bir çocuk bile dişlerimizin günde en az 2 kere ve 2 dakika boyunca fırçalamamız gerektiğini biliyor, fakat günümüz diş fırçaları ile ağız sağlığının ilk adımı olan diş fırçalamayı tam anlamıyla yapabildiğimiz söylenemez.

Gelişen teknolojinin etkileri şimdide diş fırçalarına sıçradı. İtalyan diş hekimi Aldo Dominici ve arkadaşı Niccolo Cerizza tarafından geliştirilen akıllı diş fırçası, şimdiye kadar ki en teknolojik diş fırçası olabilir.

GlareSmile isimli diş fırçası dişlerinizi sadece 10 saniyede ve en doğru bir biçimde fırçalarken size zaman kazandırıyor.

Dişlerdeki plak tabakasını algılayan morötesi ışıkla, cihaz hangi bölgeyi ne kadar temizlemesi gerektiğini algılayabiliyor. Şu anda dışarıdan diş macunu eklenerek kullanılan cihaza gelecekte otomatik diş macunu salgılama sistemi yerleştirilmesi planlanıyor.

Ayrıca akıllı telefon uygulaması bulunan diş fırçasının kullanıcılar tarafından ne sıklıkla ve nasıl kullanıldığı hakkında bilgi edinilebiliyor. Örneğin bu uygulama sayesinde çocuğunuzun diş fırçalama sürelerini ve sıklıklarını takip edebilirsiniz.

Kickstarter üzerinden duyurulan proje hedeflenen sürenin 18 gün öncesinde olmasına rağmen 50.000 € bağış rakamına ulaşmayı başardı.

 

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/dislerinizi-10-saniyede-fircalayin-72808

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası