Çin’de insansız otomobillere plaka takıldı

  • 25 Eylül 2019
  • 125 kez görüntülendi.
Çin’de insansız otomobillere plaka takıldı

Otomobillerle ilgili her geçen gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Elektrikli otomobillerden kendi kendine giden otomobillere kadar birçok teknolojik trend otomotiv dünyasında başı çekiyor. Kendine kendine giden, insansız otomobiller için yeni bir adım atıldı. Çin insansız otomobiller için plaka çıkardı.

Klon köpek Çin’de polis oldu

Klon kedi Garlic’ten sonra şimdi de klon köpek Kunxun gündemde. Eğitimlerini tamamlayan Kunxun, polis merkezinde göreve başladı…

İnsansız otomobiller plakalandı

Çin’in orta kesiminde yer alan Hubei eyaletinin merkezi Wuhan kentinde dün bir ilke imza atılarak, bir grup insansız otomobile plaka verildi. Akıllı araçlar, Çin’de test aşamasını geçerek ticari kullanıma açılıyor, insansız otomobillerin sıradan vatandaşların günlük yaşamına girmesi yönündeki çalışmalar hız kazanıyor.

Çin Devlet Akıllı Bağlantılı Araçlar Pilot Bölgesi, Wuhan’da resmen hizmete başladı. Bölgenin açılış töreninde üç otomotiv şirketine 7 plaka verildi. Plaka sahibi olan araçlarla, Çin Devlet Akıllı Bağlantılı Araçlar Pilot Bölgesi sınırlarındaki 28 kilometrelik alanda yolcu taşıma denemeleri yapılabilecek.

Söz konusu araçlar, karayollarında meydana gelmesi olası tüm acil durumlara karşılık verebilecek şekilde tasarlandı. Araçlar, yakınından geçen diğer taşıtları ve insanları algılama, başka araçlara yaklaştığında hız düşürme, acil durumlarda park etme, engellerin etrafından dolaşma, şerit değiştirme gibi fonksiyonlara sahip durumda.

https://shiftdelete.net/cin-insansiz-otomobillere-plaka-takildi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası