SonTakip

Chrome’un yeni sekme kaydırma özelliği nasıl kapatılır?

Yalnızca PC değil, mobil cihazlar için de en popüler tarayıcılardan biri olan Chrome 2019 yılından beri yeni bir sekme kaydırma özelliğini test …

Chrome’un yeni sekme kaydırma özelliği nasıl kapatılır?

Yalnızca PC değil, mobil cihazlar için de en popüler tarayıcılardan biri olan Chrome 2019 yılından beri yeni bir sekme kaydırma özelliğini test ediyordu. Söz konusu özellik ile alıştığımız sekmeler arası geçiş arayüzü daha farklı bir hal alıyordu. Fakat bu yeni tasarımın test aşamasından çıkıp herkese açık olarak yayımlanmasıyla beğenen kadar da beğenmeyen taraflar oluştu.

Bazılarımız için can sıkıcı olabilen bu özellik, Chrome’un gizli ayarlarından kapatılabiliyor. Nasıl yapabileceğinizi haberimizde anlattık.

Chrome sekme kaydırma özelliği nasıl kapatılır?

Hem PC ve Mac tarafında, hem de Android ve iOS tarafında deneysel olarak gelen özellikler Chrome’un gizli ayarlar sayfası üzerinden değiştirilebiliyor. Gizli ayarları yönetmek karmaşık olabildiği için bu sayfayı kullanıcılar direkt olarak göremiyor. Şimdi gelin bu sayfayı, geçen ay cihazlarımıza gelen sekme kaydırma özelliğini kapatmak için kullanalım.

Öncelikle mobil cihazınızdan Chrome’a girin ve adres çubuğuna şu adresi yapıştırın:

chrome://flags/#enable-tab-grid-layout

Sayfa açıldığında aşağıdaki görselde işaretli olduğu gibi özelliği seçin. Açılan listede “Enabled” olan özelliği “Disabled” olarak değiştirin. Bunu yaptıktan sonra tarayıcıyı yeniden başlatmanız gerekmektedir.

Eğer daha sonra özelliği yeniden aktif etmek isterseniz “Disabled” olan değeri “Enabled” olarak değiştirmeniz gerekecek.

Chrome sekme kaydırma özelliği alıştıktan sonra bizlere kolaylık sağlayabilir fakat bazılarımız bu yeniliğe hazır olmayabilir.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası