Call of Duty: Modern Warfare satış rekoru kırdı!

  • 31 Ekim 2019
  • 154 kez görüntülendi.
Call of Duty: Modern Warfare satış rekoru kırdı!

Geçtiğimiz günlerde Call of Duty: Modern Warfare oyununun lansmanı gerçekleşmişti. Activision Blizzard tarafından yayınlanan bültende oyun lansmanından 3 gün sonra elde ettiği satış rakamı ile yeni bir rekora imza attı.

Call of Duty: Modern Warfare ilk izlenimler olumsuz!

Call of Duty: Modern Warfare bu ayın en çok beklenen oyunları arasında yer alıyordu. Ancak bildirilen sorunlar ile beklentileri pek de karşılayamadığı sonucu çıkıyor.

Call of Duty: Modern Warfare oyunu satış rekoru ile gündemde

Şimdiye kadarki en büyük Call of Duty lansmanını gerçekleştiren Activision Blizzard şirketi Playstation 4 platformunda en yüksek ön sipariş ve satış rakamları ile rekor kırdı. Oyun birkaç gün önce politik sebeplerden dolayı boykot edilmişti. Görünüşe göre boykot çağrısı pek işe yaramadı.

Activision Blizzard icra kurulu başkanı Bobby Kotick “Call of Duty bilgisayar, telefon ve e-spor konusunda kendini kanıtlamış bir oyun. Ayrıca en çok satan oyun özelliğine de sahip olan Call of Duty: Modern Warfare, Joker filminin gişe açılış rakamlarını ikiye katladı.” dedi

Activision genel müdürü Rob Kostich “İlk üç gün boyunda Modern Warfare diğer Call of Duty oyunlarına oranla daha fazla oynandı. Eski oyunlardan daha fazla oyuncuya da ev sahipliği yapan Modern Warfare’a destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Bu sadece bir başlangıç, gelecekten daha çok özellik eklenecek” dedi.

Lansman sonrası Activision Blizzard 600 milyon dolarlık satış gerçekleştirdi. 600 milyon dolar içerisinde ilk üç günde yapılan tüm lansman satışları, perakende satışlar ve DLC paketi satışları bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde Xbox One X oyuncuları oyun ile ilgili sorun yaşamıştı. Oyunun çökme sorunu olduğunu belirten Xbox One X kullanıcıları için şirket basın bülteninde herhangi bir açıklamada bulunmadı.

İlk üç günlük satış rakamlarından memnun olan şirket oyunun daha fazla oynanması için çalışmalarına devam ediyor. Firma gelecekte hazırlanacak olan yeni özellikler ve DLC paketleri ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı.

https://shiftdelete.net/call-of-duty-modern-warfare-satis-rekoru-kirdi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası