SonTakip

BMW, hibrit modellerinde menzil artıracak

Tesla’nın otomobil piyasasını domine etmesiyle birlikte otomobil devleri rekabette geri kalmamak için çalışmalarını genişletiyor. BMW Hibrit …

BMW, hibrit modellerinde menzil artıracak

Tesla’nın otomobil piyasasını domine etmesiyle birlikte otomobil devleri rekabette geri kalmamak için çalışmalarını genişletiyor. BMW Hibrit modelleri,  menzil artırımı ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. Hibrit motor seçeneği ile otomobil tutkunlarının beğenisini kazanan şirket, gelecekte elektrikli araçlara daha fazla yatırım yapacağını açıkkladı.

BMW Hibrit modelleri yüksek menzil ile karşımıza çıkacak

Elektrikli araç teknolojisinin gelişmesiyle birlikte birçok otomobil üreticisi Hibrit teknolojisine geçiş yaptı. Bazı markalar kendilerine hedef koyarak tüm araçlarını yüzde 100 elektrikli hale getireceğini açıklamıştı.

BMW, birçok kişi tarafından beğenilen 2020 Hibrit araç modellerini tanıtmıştı. Tanıtılan modeller elektrikli motor ile yaklaşık 50 km gidebiliyor. Şirket menzili yeni modellerinde 100 km‘ye çıkaracağını duyurdu.

BMW yönetim kurulu üyesi Pieter Nota, ” Yıl sonunda MINI Countryman ve BMW X2 de dahil olmak üzere 12 adet Plug-in Hibrit modeline sahip olacağız. Hibrit modellerimizin artması sebebiyle araçlarımızdaki tahrik sistemlerini geliştirmeye devam ediyoruz. Yaptığımız pazar araştırması neticesinde müşterilerimizin Hibrit araçlara olan ilgisinin arttığını belirledik. Bu sebepten dolayı müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmek için daha fazla çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Yapılan araştırmalar neticesinde elektrikli araçlar, 2025‘ten önce BMW’nin küresel satışlarının yüzde 15-25‘ini oluşturacak. Bu oranın 2030 yılına kadar yüzde 50 olması bekleniyor. Yüksek menzilli Plug-in Hibrit modellerinin ne zaman piyasaya sürüleceği henüz bilinmiyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası