BMW hibrit araçlarını geri çağırıyor! İşte sorun

Hibrit otomobil geri çağırma trendine BMW de uydu; Alman otomobil devi hibrit araçlarını ücretsiz onarım için servis noktalarına geri çağırmaya …

BMW hibrit araçlarını geri çağırıyor! İşte sorun

Hibrit otomobil geri çağırma trendine BMW de uydu; Alman otomobil devi hibrit araçlarını ücretsiz onarım için servis noktalarına geri çağırmaya hazırlanıyor.

BMW hibrit araçlarını geri çağırıyor! İşte sorun

Emisyon standartlarının neredeyse tüm otomobil üreticileri için daha da sıkı bir hale geldiği son dönemde, üreticiler bu sorunun çözümünü hibrit araçlarda arıyor.

BMW, geçtiğimiz günlerde plug-in hibrit modellerini, Samsung tarafından tedarik edildiği konuşulan bataryalarıyla ilgili bir sorunun yangına yol açabileceği için küresel bir geri çağırma duyurusunda bulundu. 20 Ocak – 18 Eylül 2020 arasında üretilen 26.900 aracın bu güvenlik kampanyasına dahil olduğunu bildirdi.

Etkilenen modeller, 2 Serisi Active Tourer, X1, X2, X3 ve X5 ile 3, 5 ve 7 Serisinin benzinli-elektrikli versiyonları oldu. Ayrıca Mini Countryman PHEV gibi bu yıl üretilen i8’ler de dahil edildi. BMW, etkilenen modellerin çoğunun Avrupa’da olduğunu ve 1/3 oranında aracın müşterilerde olduğunu, geri kalanın bayilerde bulunduğunun anlaşıldığını açıkladı.

Pil tamamen şarj olduğunda, bu pil hücrelerinde kısa devreye yol açabilir ve bu da yangına yol açabilir uyarısı yapan BMW yetkilileri, geri çağırma takvimi belli olana kadar müşterilerden araçlarını şarj etmemelerini istedi.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası