SonTakip

Blackberry telefon üretmeyi bırakıyor!

Bir zamanların gözde telefon markası olan Blackberry, artık akıllı telefon üretmeyecek. Konuyla ilgili resmi açıklama direkt olarak şirketin CEO’su John Chen’den geldi.

Blackberry telefon üretmeyi bırakıyor!

Birkaç yıl önce sahip olduğu güvenliği, tasarımı ve iş odaklı yapısıyla telefon piyasasında kendine iyi bir yer edinen Blackberry, zaman geçtikçe iş adamlarından ziyade gençlerin telefonu oldu. İzlediği stratejiler ve kendinden ödün vermeyen yapısı hep tartışıldı. Bugün itibari ile BGR’nin haberine göre firma artık telefon sektörüne veda ediyor.

Blackberry neden telefon üretimini bırakıyor ?

Apple‘ın iPhone ile telefon sektöründe köklü değişiklikler yapmasına karşın Blackberry şık tasarımıyla güncel teknolojiyi olabildiğince telefonlarına taşımaya çalıştı. Ancak Çarşamba sabahı firmanın ikinci çeyrek mali raporları göre net kaybı tam 372 milyon dolar. 

Bu kayıp karşısında firma, akıllı telefon üretimlerini ve geliştirmelerini tamamen durduracağını açıkladı.

Blackberry CEO’su geçen sene olabilir demişti

Blackberry‘nin CEO’su John Chen, geçtiğimiz yıl bu ihtimale olumlu bakarak “Eğer kar edilebilir bir hale getiremezsek, akıllı telefon üretiminden çekilebiliriz” şeklinde bir açıklama yaparak bu ihtimale olumlu bakmıştı. Nitekim bugün alınan habere göre de bu gerçekleşmiş oluyor.

Peki artık ne olacak ?

Blackberry artık kendi bünyesinde telefon üretimi ve geliştirmesi yapmayacak. Firma üretim ve gelişim için başka firmalarla partner olacak. Yani Blackberry logolu cihazları piyasada görmeye devam edeceğiz. Böylece firma kendi içerisinde telefon yazılımlarına daha iyi odaklanarak sermaye gereksinimlerini minimuma indirebilecek.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/blackberry-telefon-uretmeyi-birakiyor-75644

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası