SonTakip

Bir devir bitti! Skoda’nın logosu değişti

Otomotiv pazarındaki değişim hız kesmeden devam ediyor. Otomobil şirketleri, elektrikli motor akımına katılarak yıllardır hayatımızda olan …

Bir devir bitti! Skoda’nın logosu değişti

Otomotiv pazarındaki değişim hız kesmeden devam ediyor. Otomobil şirketleri, elektrikli motor akımına katılarak yıllardır hayatımızda olan içten yanmalı motorlara veda ediyor. Bunun yanı sıra üreticilerin sürücü karşısına daha yenilikçi ve dinamik bir şekilde çıkabilmek için belirli aralıklarla logo değişikliğine gittiğine şahit oluyoruz. Kısa süre önce bunlara bir yenisi eklendi. 1895 yılında kurulan ve 1991 yılında Volkswagen Grubu tarafından satın alınan Skoda, logosunu değiştirdiğini duyurdu.

Skoda duyurdu: İşte yeni logo

Skoda, son 30 yılda logosunda çok büyük bir değişiklik yaşamadı. 2022 yılına girmemizle ve artık yavaş yavaş elektrikli otomobillerin hayatımıza girmesi ve sektörün daha modernize olmasıyla şirket, logosunu daha da dinamik hale getirmek için kolları sıvadı.


Skoda yeni logo

Bu bağlamda kısa bir süre önce elektrikli otomobil konsepti VISION 7S’i görücüye çıkardı ve aynı zamanda yeni logosunu da göstermiş oldu. Son değişiklikle beraber şirket, bundan böyle Skoda adını yazı şeklinde kullanacak.

Daha da spesifik hale getirmek gerekirse, yeni logoda Skoda kelimesine S harfi üzerinde entegre bir kanca vurgusu ile simetri, eğri ve kenarların bir kombinasyonu ile uyumlu olan yeni bir görünümün verildiğini söyleyebiliriz.

Bunun dışında şirketin yeni logosu için 165’in üzerinde tasarım üzerinde durduğu ve konuyla ilgili bir yılın üzerinde bir çalışma yaptığı belirtiliyor. Yeni tasarımın hemen sürücülere ulaşmayacağını belirtelim. Zira ilk etapta iletişim materyallerinde ve 2024’ten itibaren de yeni modellerde karşımıza çıkmaya başlayacak.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası