Apple’dan müthiş yenilik: iPhone’lar 3D fotoğraf çekecek!

Kamera konusunda hassas davranan Apple, uzun vadedeki planlarını oluşturdu. Buna göre iPhone’lar, 3D fotoğraf çeken lenslere sahip olacak.

Apple’dan müthiş yenilik: iPhone’lar 3D fotoğraf çekecek!

Apple, akıllı telefon dünyasındaki en önemli isim olarak biliniyor. Şirket, iPhone 14 serisiyle önemli başarılar kazandı. Bu yılın son çeyreğinde iPhone 15 serisini piyasaya sürmek için kolları sıvayan şirket, uzun vadeli planlarını da oluşturmuş durumda.

iPhone 16, 3D fotoğraf çekebilen lenslerle donatılacak

Apple her zaman akıllı telefon dünyasındaki en iyi kameraları kullandı. Şirketin uzun vadeli planlarına bakılırsa çıta bambaşka bir seviyeye taşınacak. Gelen bilgilere göre iPhone’lar, 3D fotoğraf çekebilen kamera lenslerine sahip olacak.

Teknolojinin bu güne kadarki gelişimine bakarsak 3D fotoğrafçılığın 2 boyutlu fotoğraflar kadar başarılı olamadığını görüyoruz. Apple’a göre bu durum değişecek. Ancak iPhone’lar, 3D fotoğraf çekebilen lenslere hemen kavuşmuyor. Görünen o ki bu lensler için iPhone 16’ya kadar beklememiz gerekecek.

Aslında Apple’ın 3D fotoğraf çekebilen lenslere sahip bir ürünü var. Şirket, WWDC 23 etkinliğinde tanıttığı karma gerçeklik gözlüğü ile teknoloji dünyasının gündemine oturdu. 3 bin 500 dolarlık fiyatıyla sahne alan modelin bu denli pahalı olma nedenlerinden birisi de kullanılan lensler oldu.

Öte yandan şirketin uzun vadeli planları bununla da sınırlı değil. Şirket, iPhone’ların ekranlarını da büyütmek istiyor. 9to5Mac tarafından paylaşılan CAD renderları, iPhone 15 Pro Max ve iPhone 16 Ultra modellerini yan yana gösterdi. Görsellerde iPhone 15 Pro Max’in 6.7 inçlik bir ekranla geleceği ve iPhone 16 Ultra’,’nın 6.9 inçlik bir ekrana sahip olacağı belirtildi.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası