Apple’da fiyasko! Popüler oyunlar iPhone’da tutmadı

Assassin’s Creed Mirage, Death Stranding ve Resident Evil 4 iPhone satışları beklenen düzeyde olmadı. İşte detaylar.

Apple’da fiyasko! Popüler oyunlar iPhone’da tutmadı

Assassin’s Creed Mirage, Death Stranding ve Resident Evil 4 gibi yapımların iOS‘ta yayınlanmasıyla birlikte iPhone’da oynanabilir hale geldi. Ancak büyük oyun şirketleri ve Apple arasında yürütülen anlaşmalar kullanıcıları heyecanlandırmamış gibi görünüyor. Üst seviye PC ve konsol oyunları, App Store’da neredeyse hiç satılmadı.

Assassin’s Creed Mirage, Death Stranding ve Resident Evil 4 iPhone’da satılmadı

Mobil analiz firmaları Appfigures ve Appmagic; Assassin’s Creed Mirage’ın Haziran ayında piyasaya sürülmesinden bu yana 100 binden fazla kez ücretsiz olarak indirildiğini, ancak 6 binden az oyuncunun tam oyunu satın aldığını açıkladı.

Benzer şekilde yaklaşık 5 bin 750 oyuncu Resident Evil 4’ün 29,99 dolarlık fiyatını ödemek istemedi. 10 bin 600 oyuncu ise App Store’dan Death Stranding satın aldı. PC ve konsolda büyük işlere başarmış bu oyunlar, iPhone kullanıcıları arasında heyecan yaratamadı.

Analistler, diğer mobil oyunlarla karşılaştırıldığında bu rakamların hayal kırıklığı olduğunu söylüyor. Ücretsiz Assassin’s Creed Rebellion aynı dönemde 1,9 milyondan fazla kez indirilmişti. Konuyla ilgili konuşan bir analist, mobil cihazlardaki premium oyunların genellikle 5 ila 10 dolar arasında satıldığına dikkat çekti.

Assassin’s Creed Mirage, Death Stranding ve Resident Evil 4’ün fiyatları ise bu etiketlerin oldukça üstünde. Bu yüzden mobil oyuncuların ortalama harcama alışkanlıklarına da uygun değil. Ancak kullanıcıların bu oyunlara yönelmemesi, Apple’ın da anlaşmaları sonlandırmasına yol açabilir.

Assassin’s Creed Mirage oyunculara 90 dakika boyunca ücretsiz şekilde oynama imkanı tanıyor. Bu sayede oyunu satın alıp almama konusunda kararsız olan kullanıcılar, yapımı kısa bir süre de olsa deneyebiliyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası