SonTakip

Apple’a rakip olacaktı! Meta, dev projeyi iptal etti

Finansal krizin ortasında kalan Meta, birçok projesini askıya almaya veya iptal etmeye başladı. Sosyal medya devi, Portal isimli akıllı …

Apple’a rakip olacaktı! Meta, dev projeyi iptal etti

Finansal krizin ortasında kalan Meta, birçok projesini askıya almaya veya iptal etmeye başladı. Sosyal medya devi, Portal isimli akıllı ekranını ve uzun süredir konuşulan akıllı saati durdurdu. Metaverse’e yönelik yatırımların ise yeniden gözden geçirilmesine karar verildi.

Meta’nın akıllı saati çıkmadan iptal edildi

Reuters tarafından aktarılan bilgilere göre Meta CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin geleceği için radikal kararlar alıyor. Portal akıllı ekranını iptal ederken, yeni başlayan akıllı saat projesini ise durdurdu. 11 bin kişinin işten çıkarılması sonrasında kaynakların yeniden değerlendirilmesine karar verildi.

Mark Zuckerberg liderliğinde gerçekleşen toplantıda, Portal’a ilişkin çalışmanın sonlandıracağı aktarıldı. Meta’nın Portal isimli cihazı insanların görüntülü görüşmeler yapmasına izin veriyordu ve pandemi döneminde satışları artmıştı.

Portal’ın küresel pazarın yüzde 1’inden daha azını oluşturduğu belirtildi. Bunun üzerine şirket, Haziran’da Portal’a ilişkin stratejisini değiştirmiş ve Portal’ı sadece işletmelere satmaya karar vermişti. Son zamanlarda yaşanan finansal kriz, Portal’ın sonunu tamamen getirmiş gibi görünüyor.

Baş Teknoloji Sorumlusu Andrew Bosworth’un toplantıda, “İşletme segmentine girmek çok uzun sürecek ve çok fazla yatırım alacaktı, zamanınızı ve paranızı yatırmak için yanlış bir yol gibi geldi” ifadelerini kullandığı aktarıldı.

Portal’a ek olarak akıllı saat projesinin de askıya alındığı bildirildi. Bosworth, akıllı saat ekibinin, artırılmış gerçeklik ekibiyle birlikte çalışacağını aktardı. Ayrıca Meta’nın Reality Labs’e yönelik yatırımlarının yarısının AR projelerine ayrılacağını söyledi.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası